Darmowa dostawa od 100zł Wysyłka tego samego dnia!

Różnice między waporyzacją a paleniem – co daje większego kopa?

Czym się różnią te dwie formy dostarczania kannabinoidów drogą oddechową? Czy któraś jest lepsza? W tym artykule omówione zostaną najważniejsze różnice. 

27.12.21

Spis treści:

  1. Co daje palenie suszu konopnego?
  2. Czym różni się waporyzacja suszu od palenia?
  3. Podsumowanie

Chociaż dla regularnych użytkowników konopi siewnych ta różnica może wydawać się oczywista, to osoby początkujące mogą mieć spory problem z udzieleniem odpowiedzi na to pytanie. Co daje większego kopa – waporyzacja konopi, czy ich palenie?

Co daje palenie suszu konopnego?

Na pierwszy ogień, nomen omen, pójdzie palenie suszu. Pewnie wiesz o tym, że jest to jedna z najbardziej popularnych metod stosowania konopi siewnych i przyswajania zawartych w nich i cennych dla zdrowia składników aktywnych. Wiele osób stosuje do tego celu lufki lub fajki wodne. Pozwalają one na szybkie dostarczenie do organizmu pożytecznych substancji znajdujących się w konopiach siewnych. W praktyce oznacza to, że palenie konopi daje natychmiastowe efekty. W czasie spalania niestety materiał roślinny zwęgla się. To znaczy, że nawet jeżeli palisz coś, co teoretycznie ma pozytywnie działanie na Twój organizm, to i tak trujesz się dymem i substancjami smolistymi.

Wielu użytkowników konopi siewnych w bardzo dużym stopniu docenia wyjątkowo specyficzny aromat, który pojawia się podczas palenia konopi siewnych, to jednak palenie produktów konopnych wiąże się z pewnym ryzykiem dla Twojego zdrowia. Jeżeli zależy Ci na tym, aby przyjmowanie konopi siewnych dawało Ci nie tylko przyjemność, ale również było jak najkorzystniejsze dla Twojego zdrowia, to warto zapoznać się z procesem waporyzacji. Ta metoda jest również bardzo chętnie wybierana przez użytkowników konopi.

Czym różni się waporyzacja suszu od palenia?

Palenie suszu daje większego kopa niż waporyzacja. W czasie procesu waporyzacji susz konopny nie spala się. Ulega tylko podgrzaniu do optymalnej temperatury. W odniesieniu do konopi jest to zakres między ~170°C a 230°C. Niższa temperatura spowoduje, że z konopi nie ulotnią się te składniki, na których Ci zależy w największym stopniu. Natomiast wyższa temperatura może spowodować po prostu spalenie się suszu konopnego. W procesie waporyzacji wytwarza się para, a nie dym. To znaczy, że nie może być tutaj mowy o żadnych substancjach smolistych.

Plusem waporyzacji konopi siewnych jest również fakt, że zużywa się mniej suszu. Jednocześnie proces inhalacji powoduje, że do Twojego organizmu dociera maksymalna ilość korzystnych dla zdrowia substancji aktywnych. Działanie suszu konopnego zazwyczaj możesz odczuć po trzech minutach. Maksymalny czas oczekiwania to dziesięć minut. Waporyzacja sprawia, że czujesz się rozluźniony, zrelaksowany i spokojny. Ten pozytywny rezultat może się utrzymywać nawet do dwóch godzin od zakończenia procesu waporyzacji.

Podsumowanie

Waporyzacja powoduje, że możesz się cieszyć czystym smakiem konopi siewnych. Jednocześnie docierają one do Ciebie w sposób delikatny. To dobre rozwiązanie dla Ciebie, jeżeli zależy Ci na czerpaniu korzyści z przyjmowania konopi siewnych. Jednocześnie myślisz, że palenie suszu jest dla Ciebie zbyt intensywnym doznaniem. Para produkowana przez waporyzator nie ma zbyt wysokiej temperatury. To sprawia, że nie działa podrażniająco na Twoje gardło.