Darmowa dostawa od 100zł Wysyłka tego samego dnia!

Jak skręcić jointa?

Jak skręcić jointa? Joint jest jednym z najbardziej kultowych sposobów spożywania konopi. To świetny sposób na cieszenie się smakiem kwiatu. Każdy palacz konopi powinien wiedzieć, jak skręcić jointa.

31.03.22

Jak skręcić jointa?

Spis treści:

 1. Ile konopi do skręta?
 2. Przewodnik krok po kroku, jak zrobić jointa
 3. Krok numer 1 – przygotowanie i zmielenie konopi
 4. Krok numer 2 – utworzenie kuli lub filtra
 5. Krok numer 3 – wypełnienie papieru konopiami
 6. Krok numer 4 – połączenie wszystkiego ze sobą
 7. Krok numer 5 – uszczelnianie skręta
 8. Krok numer 6 – spakowanie skręta
 9. Krok numer 7 – cieszenie się sukcesem

Istnieją niezliczone opinie o różnych sposobach rolowania skrętów. Jednak nieważne którykolwiek z nich wybierzesz, musisz mieć świadomość tego, że dobrze skręcony joint nigdy Cię nie oparzy, a także pali się równomiernie. W tym artykule dowiesz się jak skręcić jointa.

Ile konopi do skręta?

Najlepsze połączenie to ½ grama konopi na jedną bletkę. Jest to odpowiednia ilość suszu konopnego, którą spokojnie możesz podzielić się z kilkoma osobami. W celach informacyjnych powiemy, że większość bibułek do skrętów, sprzedawanych w sklepach mieści w sobie do jednego grama konopi. Czasami jednak spotykamy się z mniejszą wersją bletek, my zalecamy jednak wybrać te długie.  Gdy już nauczysz się skręcać skręty, to wtedy już bez obaw możesz zaprezentować swoje umiejętnosci w szerszym gronie.

Jak skręcić jointa? Przewodnik krok po kroku, jak zrobić jointa

Oto nasz prosty siedmioetapowy przewodnik po najłatwiejszym sposobie tworzenia jointów. Jest on odpowiedni nawet dla osób początkujących.

Zacznij od zgromadzenia materiałów do rollowania:

 • Konopie
 • Bibułki
 • Ustnik
 • Młynek konopny
 • Opcjonalnie długopis do lepszego upchnięcia zawartości jointa, dobrze też sprawdzi się krzesiwo Clippera.

Krok numer 1 – przygotowanie i zmielenie konopi

Używając młynka do mielenia konopi, zmiel topy suszu. Ten etap spowoduje, że wypełnienie jointów będzie bardziej spójne. Co za tym idzie, sprawi, że ich zrolowanie stanie się łatwiejsze. Co więcej, skręt będzie się palił równomiernie ze wszystkich stron. Zmielenie konopi sprawi również, że palce nie będą kleić się do topów, a Ty łatwiej wyrównasz kształt blanta.

Jeżeli Twój materiał konopny jest dobrze wysuszony, to powinien łatwo się łamać. Jeżeli nie masz młynka konopnego, to możesz rozbić zioła przy użyciu nożyczek lub siły własnych rąk. Więcej o młynku do konopi przeczytasz tutaj.

Krok numer 2 – utworzenie filtra

Na tym etapie konieczne jest zrobienie końcówki nazywanej również filtrem. Zacznij od zrobienia harmonijki z papieru. Następnie zwiń papier, aż z jego objętości otrzymasz pożądaną grubość jointa.

Możesz korzystać z papierowej końcówki, ale o wiele bardziej polecamy używanie końcówek z filtrem węglowym. Z tego względu, że filtrują wszelkie substancje smoliste i udaremniają im, dostanie się do płuc. Wszystkie akcesoria niezbędne do tworzenia skrętów znajdziesz na naszej stronie.

Końcówka jointa, czyli tak zwany tip, powoduje, że joint jest o wiele bardziej stabilny. Nie musisz też obawiać się, że w czasie palenia konopi przypadkowo poparzysz sobie palce. Filtry to również pomoc przy uchronieniu się przed fragmentami konopi przedostającymi się do ust, gdy zaciągasz się skrętem.

Krok numer 3 – wypełnienie bletek zmielonymi konopiami

Kiedy posiadasz gotową zwiniętą bletkę do wypełnienia, sprawa jest prosta. Umieść konopie w otworze na jednym końcu rulonu i wypełnij go za pomocą jednego potrząśnięcia. Gdy w rulonie znajdzie się odpowiednia ilość, czyli od pół do jednego grama, zwiń końcówkę jak cukierek.

Istnieje również ręczna technika rolowania blanta:

 1. Wybierz bletkę
 2. Skręć tipa
 3. Połóż go na jednym końcu bletki
 4. Rozłóż susz równomiernie
 5. przyciśnij palcem tipa
 6. Wyrównaj susz na całej powierzchni bletki
 7. Zmocz klej bletki
 8. Rolującym ruchem sklej papier ze sobą    

Dostępnych jest wiele różnych typów bletek. Wiele osób preferuje papiery konopne, ponieważ są one zwykle cienkie, ale wytrzymałe. Spalają się równomiernie i nie mają wpływu na smak konopi. Jednak różne artykuły będą odpowiednie dla każdego palacza. To sprawa indywidualna.

Krok numer 4 – połączenie wszystkiego ze sobą

Po załadowaniu i ukształtowaniu jointa nadszedł czas, aby go przetestować. Chwyć rulon dwoma palcami i stuknij nim kilka razy o stół od strony filtra, aby uformować konopie do ostatecznego kształtu.

Krok numer 5 – uszczelnianie skręta. Jak skręcić jointa?

Jeśli obawiasz się, że ustnik za luźno się trzyma, możesz delikatnie pomoczyć końcówkę bletki i spróbować docisnąć ją do kartonu lub filtra węglowego.

Drugim sposobem na uszczelnienie jointa jest delikatne podgrzanie zapalniczką bletki przy filtrze, papier pod wpływem ciepła powinien się delikatnie obkurczyć.

Krok numer 6 – spakowanie skręta

Wreszcie spakuj otwarty koniec jointa, aby zapewnić lepsze palenie. Pióro do tego jest świetne, ale możesz użyć prawie wszystkiego cienkiego. Pozostałe dobre opcje, gdy jesteś w podróży, to czubek sznurowadła, sznurek pod kapturem. Jego zamknięcie jest ważne nawet wtedy, gdy nie chcesz palić skręta od razu.

Krok numer 7 – cieszenie się sukcesem

Istnieje bardzo wiele sposobów tworzenia skrętów. Możesz skręcać je małe lub duże. Bądź kreatywny! Niektórzy ludzie zrobili ze skrętów dzieła sztuki. Tworzą z nich prawdziwe, papierowe origami.

Spróbuj także smakowych bletek, może przypadną Ci do gustu!