Darmowa dostawa od 100zł Wysyłka tego samego dnia!

Jak spakować i palić marihuanę przez rurkę?

Fajka do palenia jest jednym z ciekawszych sposobów palenia, pozwalającym na nabranie większej ilości dymu, a potem wtłoczenie go do płuc. Wygląda to podobnie do korzystania z bonga. 

12.04.22

Jak spakować i palić marihuanę przez rurkę?

Spis treści:

  1. Z jakich elementów składa się rura do palenia konopi?
  2. Co jest Ci potrzebne do zapakowania do miski?
  3. Jak zapakować marihuanę do miski lub rury krok po kroku?
  4. Jak palić konopie w grupie?

Istnieje wiele sposobów, aby palić marihuanę, ale chyba żaden nie jest tak znany jak palenie w rurze. Nauczenie się pakować i palić przez rurkę jest niezbędną lekcją przy każdej sesji. Niezależnie od tego, czy chcesz się nauczyć przygotowywać palenia samodzielnego, czy z innymi osobami w czasie imprezy, to tych kilka podstawowych zasad pozwoli Ci poprawić Twoje doświadczenia związane z paleniem.

Z jakich elementów składa się rura do palenia konopi?

Takie same rurki tradycyjnie wykorzystuje się do palenia wyrobów tytoniowych. Dlatego mają one takie same elementy i najważniejsze cechy.

Rura do palenia konopi jest złożona z miski, czyli okrągłego elementu, do którego zapakujesz i zapalisz konopie. Drugi element to komora, czyli przestrzeń pomiędzy miską a ustnikiem w niej przesuwa się dym. Ustnik przez który przedostaje się dym to płuc to kolejna istotna część. Ostatnim elementem są otwory znajdujące się z boku miski służące do regulacji przepływu powietrza przy wdechu. W zależności od indywidualnych potrzeb możesz je odsłaniać lub zasłaniać.

Rury z konopi są obecnie najczęściej wykonane ze szkła borokrzemianowego, Przede wszystkim z tego względu, że jest to niezwykle uniwersalny materiał. Mogą być one równie dobrze zrobione z metalu, drewna, ceramiki, i wielu innych materiałów. Mogą one również są bardzo zróżnicowane pod względem kształtu i wielkości, a także złożoności, funkcjonalności i dostępności.

Wspólny, podstawowy rodzaj rury jest nazywany „łyżką”, ze względu na jej kształt. Są to najlepsze rury na początek, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z konopiami. Te rury są małe, łatwe w użyciu, a zwykle są niedrogie.

Co jest Ci potrzebne do zapakowania do miski?

Aby pozbyć się dymu z rury, to potrzebna Ci będzie zapalniczka albo inny dodatkowy element grzejny. Tradycyjne zapalniczki z butanem działają dobrze, choć istnieje wiele zapalniczek bez tej substancji, jeżeli chcesz uniknąć tego smaku. Najskuteczniejsze zapalniczki i elementy grzejne umożliwiają optymalną kontrolę ogrzewania, przy paleniu lub odparowywaniu zawartości z miski.

Niektórzy konsumenci wolą zapalić swoje rurki z knotem. Może go z powodzeniem zastąpić kawałek sznurka konopnego. Łatwo się zapala i płonie przez długi czas. Nie wydziela niepożądanego posmaku.

Przygotowanie miski do palenia marihuany jest czymś niezbędnym. W ten sposób zmaksymalizujesz przepływ powietrza przez urządzenie i dostarczysz sobie większych ilości dymy. Jeżeli Ci na tym zależy, to powinieneś rozbić konopie na mniejsze kawałki przy użyciu młynka konopnego lub siły własnych rąk. Konsystencja powinna być pół zmielona. To umożliwi jednorodny przepływ powietrza przez miskę. Dzięki temu dym będzie przechodził przez rurkę równomiernie.

Jak zapakować marihuanę do miski lub rury krok po kroku?

Weź młynek i rozdrobnione konopie. Pamiętaj, że w tym przypadku zastosowanie młynka jest opcjonalne. Porwij konopie rękami albo użyj do wykonania tej czynności młynka. Upewnij się, że konopie są równo podzielone i nie za drobno zmielone. Umieść rozdrobnione konopie w rurze, aby zmaksymalizować przepływ powietrza. Ułóż większe kawałki na dnie miski. Przesuń zioło lekko w dół. Większa ilość powinna być na górze. Wtedy dym będzie gęstszy. Umożliwi to konopiom wolniejsze spalanie się. Otworzy też przepływ powietrza ułatwiający inhalację bez zatykania. Umieścić płomień lub inny element grzejny w misce. Wdychaj i ciesz się jego smakiem.

Jak palić konopie w grupie?

Wszyscy kiedyś zaczynali. Dlatego każdy ma taki moment, gdy uczy się jak palić konopie. Istnieje kilka sposobów, które możesz naśladować, żeby zapewnić sobie jak najlepsze wrażenia. Gdy zaangażujesz do sesji palenia inne osoby, to najpierw upewnij się, że ilość konopi w misce jest wprost proporcjonalna do osób, które będą ją paliły.

Kiedy jesteś sam lub wspólnie z jeszcze jedną osobą, to wystarczą Ci małe jednoosobowe miski. Przy mikro miskach ilość marihuany wystarczy na jedną sesję. Dla większych grup polecamy, większe miski i większe ilości konopi. Wtedy bez obaw będziesz mógł się nimi podzielić z kumplami. Każdy powinien mieć okazję do ich spróbowania.

Tradycyjnie do osoby, która przyniosła konopie, należy przywilej pierwszego spróbowania zioła. Żeby upewnić się, że każda osoba doświadcza tego samego, to upewnij się, że część marihuany znajduje się poza miską. Wtedy jedna osoba, nie będzie miała silniejszych wrażeń na samym końcu. Na wszelki wypadek zawsze miej przy sobie zapalniczkę.