Darmowa dostawa od 100zł Wysyłka tego samego dnia!

Jak czyścić bongo i szklane lufki?

Dlaczego musisz oczyścić szklane bonga lub rurki? Gdy palisz konopie przez szklane rurki, to po jakimś czasie pojawiają się na nich osady. Mogą one wywoływać kaszel i zwiększać intensywność dymu. Zresztą dopiero co oczyszczone urządzenie to palenia jest czymś wspaniałym. Dzięki temu będziesz mógł poczuć prawdziwy smak dymu i szczepu. W dodatku działanie konopi nie będzie tak mocne. Zawsze możesz zeskrobać żywicę ze szklanych rurek lub z bonga. Też tak od czasu do czasu robimy. Jednak prawdziwy smak konopi poczujesz dopiero wtedy, gdy dobrze go wyczyścić. Ta czynność jest tania i prosta.

14.04.22

Jak czyścić bongo i lufki?

Spis treści:

  1. Kiedy czyścić bonga lub rurki?
  2. Metody czyszczenia bonga lub rurki
  3. Parę dodatkowych rad dla początkujących
  4. Podsumowanie

Kiedy czyścić bonga lub rurki?

Krótka odpowiedź brzmi: kiedy jest brązowy i pełen nalotu. Jeśli nie możesz zobaczyć przez szkło niczego, to znak, że najwyższa pora je wyczyścić. Natomiast, gdy w bongu trudno jest zobaczyć wodę, to też musisz wziąć się za sprzątanie.

Jeżeli często palisz tylko przez lufkę, to od tego też może zależeć częstość czyszczenia. Niektórzy ludzie czyszczą bonga i szklane rurki codziennie. Inni po prostu mają kilka i je zmieniają.

Gdy palisz umiarkowane ilości konopi, to czyszczenie raz w tygodniu powinno wystarczyć. Jeżeli używasz ich tylko od czasu do czasu, to prawdopodobnie możesz je czyścić rzadziej. Jeżeli minęły od ostatniego czyszczenia już miesiące, to najwyższa pora się do tego zabrać.

W przypadku bongo, dobrze jest zmienić wodę przed paleniem raz dziennie lub za każdym razem, gdy go używasz. Gdy woda będzie w nim stała zbyt długo, to stanie się czarna od różnych substancji.

Metody czyszczenia bonga lub rurki

Czyszczenie szklanego bongu, rury jest łatwe. Wszystko, czego potrzebujesz to:

  • Alkohol izopropylowy-70% działa dobrze; 90% jest lepszy;
  • Sól gruboziarnista.

Sól nie jest konieczna, ale pomoże usunąć pozostałości żywicy. Możesz także kupić specjalne belki do czyszczenia w sklepie konopnym. Jednak często są one droższe niż alkohol izopropylowy i mają w sobie inne substancje chemiczne, które nie są potrzebne.

Parę dodatkowych rad dla początkujących

Jeżeli czyścisz bongo, to najpierw wylej z niego wodę. Wlej do niego alkohol i dodaj sól gruboziarnistą. Zatkaj otwory i potrząśnij nim przez chwilę. Wylej mieszankę alkoholu i soli. Wypłucz bongo ciepłą wodą, aby upewnić się, że nie ma w nim alkoholu ani soli. Zostaw na godzinę. Jej już suchy, gdy nie pachnie alkoholem. Powtórz te wszystkie czynności w razie potrzeby.

Gdy rurka jest bardzo brudna, to zawsze możesz pozostawić ją w wodzie na kilka godzin albo na noc. Możesz też zainwestować w specjalną szczotkę. Korzystaj z niej już po wylaniu alkoholu. Jeżeli rurka jest mała, to możesz ją namoczyć w pojemniku z alkoholem i solą.  

Kilka słów podsumowania

Jak sam widzisz czyszczenie bonga wcale nie jest takie skomplikowane, jak początkowo Ci się wydawało. Wbrew pozorom jest to ważna czynność, bo zapobiega dostawaniu się do Twoich płuc niepożądanych substancji. Jeżeli masz jeszcze jakieś dodatkowe pytania, to zachęcamy Cię serdecznie do skontaktowania się z nami. Chętnie doradzimy i wyjaśnimy wątpliwości.