Darmowa dostawa od 100zł Wysyłka tego samego dnia!

Jak zrobić lufkę z jabłka?

Czy kiedykolwiek w życiu miałeś tak, że nie było w pobliżu bletki, ani rurki? Jeżeli masz konopie i zapalniczkę, to możesz samodzielnie stworzyć w domu rurkę z jabłka.

20.04.22

Jak zrobić lufkę z jabłka?

Spis treści:

  1. Jak zrobić lufkę z jabłka? Opis krok po kroku
  2. Inne owoce i warzywa, które tworzą dobre lufki do konopi

Jest to proste rozwiązanie. Zresztą nie znamy lepszej i bardziej naturalnej alternatywy. Do tych celów możesz wykorzystać również aluminiową puszkę albo inne prowizoryczne rozwiązanie. Poniżej znajdziesz pięć prostych kroków, dzięki którym szybko zamienisz jabłko w najprostszą rurkę do palenia konopi.

Jak zrobić lufkę z jabłka? Opis krok po kroku

Krok 1- zbierz wszystko, co Ci potrzebne

Zanim zaczniesz, to musisz się upewnić, że masz wszystkie niezbędne materiały w jednym miejscu. Będziesz potrzebował: konopi, jabłka, ostrego narzędzia do przepychania (jednorazowy długopis, nóż, klucz, drut lub śrubokręt).

Krok 2 – wyrwij ogonek z jabłka

Pozwoli to rozpocząć proces tworzenia naturalnej miski.

Krok 3 – przebij się przez połowę jabłka

Zalecamy do tego używać długopisu. Wyjmuj pojemnik z tuszem i go opróżnij, aby uzyskać plastikową, pustą rurkę. Korzystając z wydrążonego długopisu lub innego narzędzia do połowy wydrąż jabłko.

Krok 4 – zrób ustnik

Zrób drugi otwór prosto przez jabłko. Musi on iść prostopadle do pierwszego otworu z góry. Jedna strona tego drugiego otworu będzie pełniła funkcję ustnika do wdychania dymu. Natomiast drugi otwór będzie regulował przepływ powietrza.

Krok 5- pal z lufki z jabłka

Włóż konopie we właściwy otwór i zapal tak, jak zawsze robiłeś to wcześniej.

Inne owoce i warzywa, które tworzą dobre lufki do konopi

Wszystkie rodzaje owoców i warzyw można wykorzystać do tworzenia lufek. Może to być naprawdę jakikolwiek owoc lub warzywo. Wystarczy, żeby dało się w nim wydrążyć odpowiedni otwór i żeby wytrzymywały ciepło ognia z zapalniczki. Nie może to być żaden owoc, który jest wilgotny, czy lepki. Wtedy palenie przyniesie Ci więcej szkody niż pożytku. Pamiętaj też o tym, że dym będzie się mieszał ze smakiem owoców.

Niektóre inne owoce i warzywa, które są odpowiednie do tworzenia rurek to: ananas, melon, dynia, ziemniak. Podobnie, jak w przypadku lufki z jabłka, niezależnie od tego, jaki owoc wybierzesz, to będziesz potrzebował również: miski do konopi, ustnika, CARB (opcjonalnie), aby regulować przepływ powietrza.

Korzystając z długopisu albo innego ostrego narzędzia wydrąż dwa otwory, takie same, jak w lufce z jabłka. Upakuj w niej konopie i zapal. Bądź kreatywny!