Darmowa dostawa od 100zł Wysyłka tego samego dnia!

Jak palić z lufki?

Lufka to dość niedoceniany atrybut palacza. W konopnych kręgach jest raczej postrzegana jako szybka forma zapalenia niewielkiej ilości suszu. Koneserzy tej rośliny ubolewają, że podczas użytkowania fifki zanika pewien rytuał, jaki towarzyszy przy paleniu np. blantów. O jaki rytuał chodzi, dlaczego lufka może okazać się lepsza niż standardowe rolowanie? No i co najważniejsze: jak w ogóle palić z fifki? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie postawione pytania. To co, czytamy!

03.06.22

Spis treści:

  1. Co to jest lufka?
  2. Jak palić z lufki, krok po kroku
  3. Czym jest lufka filtrująca?
  4. Jak czyścić lufkę?
  5. Gdzie kupić lufkę?
  6. Lufka a blant
  7. Lufka do palenia konopi

Co to jest lufka?

Najłatwiej rzecz ujmując, lufki to akcesoria do palenia różnych mieszanek ziół. Zamiennie możemy nazywać je również fifkami. Dawniej, niezwykle popularne jako forma podawania papierosów. Mimo że moda ta zanikła, w gronie palaczy suszu konopnego, lufka nadal cieszy się użytkowaniem — ułatwia ona szybką konsumpcję rośliny. Jeśli chodzi o materiał wykonania, najczęściej możemy spotkać wersję: szklaną, ceramiczną, metalową lub drewnianą. Jej budowa jest dość prosta, a składa się z: cybucha, długiej szyjki oraz (bardzo często spłaszczonego) ustnika. Fifka to poręczne akcesorium do palenia, które może wybawić z opresji niejednego użytkowników konopi. A dokładnie tego, któremu kręcenie blantów sprawia niemałą trudność. Lufka zapewnia wygodną możliwość cieszenia się suszem, w praktycznie każdych możliwych warunkach.

Jak palić z lufki, krok po kroku

Oto nasz prosty przewodnik, jak palić z lufki w kilku krokach. A więc:

Krok pierwszy – do lufki potrzebujesz suszu.

Abyś mógł cieszyć się poprawnym sposobem palenia z lufki, podstawą powodzenia jest posiadanie suszu. Może to być susz konopi CBD lub inna, dowolnie wybrana przez Ciebie mieszanka ziół, możliwych do spożycia drogą inhalacji. Kiedy posiadamy już takowe, należy nabić je wprost do szerokiej części lufki, czyli cybucha.

Krok drugi – nabijanie suszu do cybucha lufki

Nabijanie cybucha to dość łatwa czynność, chociaż kluczowe jest dobranie odpowiedniej ilości suszu. Nie możemy go wziąć zbyt mało, ponieważ luźne, zbyt mało ściśnięte kawałki rośliny, mogą dostać się do naszych ust, podczas wdychania dymu. Natomiast za duża ilość konopi, zbije się w masę ciężką do rozpalenia. Zatem za optymalną dawkę ziół względem cybucha, uznaje się małej wielkości top o luźnej strukturze. Natomiast w przypadku sypkiej konsystencji rośliny, należy nabić cybuch po brzegi, jednak bez mocnego ubijania użytego materiału.

Krok trzeci – rozpalanie lufki

Kiedy cybuch jest już napełniony, możemy przystąpić do rozpalania lufki. Możesz użyć do tego, dowolnego nośnika ognia: zapalniczki, zapałek, zapalarki. (My szczególnie polecamy te marki clipper, są trwałe i posiadają wiele ciekawych wzorów.) Gdy ogień jest już w Twojej dłoni, umieść koniec
z ustnikiem lufki w buzi, natomiast do cybucha przyłóż źródło ciepła. Zaciągnij się dymem z fifki.

Krok czwarty – cieszenie się rezultatem i czyszczenie lufki

Kiedy zauważysz, że żar znajdujący się w cybuchu dochodzi do początku szyjki, jest to znak, że materiał umieszczony w środku fifki, zaczyna się kończyć. Ten moment będzie odpowiedni, by wstrzymać palenie i przy użyciu palca wskazującego, wystukać pozostałości po spalonych ziołach. Uwaga: upewnij się, że zawsze dotykasz chłodnej strony lufki.   

Czym jest lufka filtrująca?

Lufka z filtrem to bardzo ciekawa alternatywa dla klasycznej fifki. Dzięki wbudowanym szklanym kulką dym, który inhalujemy do płuc, zostaje wstępnie oczyszczony. Lufki filtrujące możesz zakupić na naszej stronie Cannabis-spot.pl

Jak czyścić lufkę?

Czyszczenie lufki jest dość proste. Przygotuj sobie patyczek higieniczny, dowolną substancję odkażającą np.: alkohol etylowy. Zamocz patyczek w roztworze i włóż go prosto w szyjkę lufki, starając się wyczyścić powstały podczas palenia osad. Następnie tak oczyszczoną i odkażoną lufkę wypłucz mocnym i zimnym strumieniem wody. Wymywając ją w ten sposób z pozostałości środka czyszczącego i… oto jest! Nowa i świeża lufka do ponownego wykorzystania

Gdzie kupić lufkę?

Cytując sławnego rapera Matę „nawet w Tesco możesz kupić lufkę” tym oto cytatem chcemy wyrazić, że fifka to łatwy do znalezienia, ogólnodostępny produkt, jednak najczęściej spotykany w podstawowej wersji, prostej szklanej rurki. Fifkę pod taką postacią możesz spotkać w sklepach spożywczo-monopolowych, alkoholowych, większych dyskontach czy sklepach nocnych. Jeśli natomiast wolałbyś lufkę o lepszej jakości czy w bardziej rozwiniętej wersji, polecamy lufki dostępne na naszej stronie z akcesoriami.

Lufka a blant

Obydwie formy palenia z pewnością mają swoje korzyści. Zacznijmy od blanta. Koneserzy suszu uważają ten sposób palenia za pewnego rodzaju, „specjalną okoliczność”. Wynikać to może np. z kształtującej się przez lata, kultury palenia konopi. W latach 60 XX wieku, kiedy świat opanowała nowa subkultura – czyli hippisi. Na porządku dziennym było dzielenie się i życie w komunie społecznej. Marihuana była wtedy również bardzo popularnym i często zażywanym środkiem rozrywkowym. Zbierano się we wspólnych kołach, by najpierw zawinąć konopie, a później celebrować palenie poprzez powolną inhalację i przekazywanie palącego się blanta swoim towarzyszom. Taki sposób palenia z pewnością ma swój urok i sprawia, że wszyscy partycypują w jednej czynności.

Ciężko o nią jednak przy użyciu lufki. Ilość suszu mieszcząca się w fifce, wystarcza na od 5 do 7 mniejszych zaciągnięć. To z pewnością zbyt mało, by całe grono znajomych mogło razem konsumować zawarty w niej susz. Jednak ta forma ma swoje zalety, np.: gdy nie chcemy zbytnio przeciągać tego procesu, zależy nam na czasie lub po prostu chcemy spożyć niewielką ilość wybranych ziół.

Lufka do palenia konopi

Niezależnie od tego, czy wolisz blanta, bongo czy waporyzację, lufki to bezkompromisowo akcesoria, które są łatwo przenośne, kompaktowe i szybkie w użyciu. Sprawdź, jaka lufka spodoba się Tobie.