Darmowa dostawa od 100zł Wysyłka tego samego dnia!

Jak konopie pomagają radzić sobie z żalem i żałobą?

Każda osoba, która właśnie walczy z żalem po utracie kogoś bardzo bliskiego, może sobie zwyczajnie nie radzić z huśtawką nastrojów. Może naprzemienne odczuwać takie emocje jak na przykład: lęk, żal, panika, smutek, czy gniew.

25.10.21

Spis treści:

  1. Co możesz czuć po śmierci kogoś bliskiego?
  2. Co zrobić z żalem?
  3. Czego lepiej nie robić?
  4. Co mamy tutaj na myśli?
  5. Podsumowanie

Na szczęście nie każdy z nas już musiał przechodzić przez żałobę po stracie ukochanej osoby. Jednak jest ona jeszcze bardziej bolesna w momencie, gdy śmierć przyjdzie niespodziewanie. Wtedy nie masz czasu, ani możliwości pożegnać się z kimś, kogo kochałeś. Pozostaje po nim taka pustka, której po prostu nie da się opisać słowami. Pierwsze co ktoś bliski wtedy czuje to szok i niedowierzanie. Zawsze myślimy, że tego rodzaju nieszczęście przytrafiają się tylko innym osobom. Niestety nie jest to prawdą. W pierwszej fazie żałoby bliscy żyją i nie żyją jednocześnie. Rejestrują, co się wokół nich dzieje, ale na tym koniec. Z obojętnością przyjmują kondolencje. Po czasie wspominają ten czas jak przez mgłę. Czy da się w jakikolwiek sposób chociaż minimalnie złagodzić ten ekstremalny ból?

Co możesz czuć po śmierci kogoś bliskiego?

Zaraz do tego przejdziemy. Jednak najpierw bardzo chcielibyśmy opisać jeszcze inne reakcje, które mogą się przytrafić komuś po stracie bliskiej osoby. Może to być na przykład panika i niepokój. Oczywiście może mieć on bardzo różne nasilenie. Niestety czasami zdarza się tak, że niektóre osoby w ogóle nie pamiętają ostatniego tygodnia spędzonego z bliską osobą w szpitalu. Jeżeli ból jest zbyt silny, to każdy próbuje się przed nim jakoś bronić. Kolejne całkiem normalne reakcje ciała i psychiki na śmierć ukochanej osoby to na przykład bezsenność, uczucie oderwania od własnego ciała, czy znaczne osłabienie układu odpornościowego. Wszystko to może się w znaczącym stopniu negatywnie odbić na ogólnej kondycji zdrowotnej. Smutne, ale prawdziwe. Niektórzy myślą również, że dotknie ich każde uczucie poza tym najbardziej oczywistym. Mamy tutaj na myśli zwykły i prosty żal.

Co zrobić z żalem?

To może się wydawać dziwne, ponieważ wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że po tak silnej stracie musi się pojawić równie intensywny żal. Wiele osób nawet jeżeli przeżyło już na przykład trzydzieści lat, to nadal nie wie jak to uczucie smakuje. Ci, którzy mają już tę świadomość, to wiedzą. Mają wiedzę o tym, że jest to uczucie niezwykle trudne do pokonania w pojedynkę. Żal jest naturalną reakcją emocjonalną na to, co Cię w największym stopniu niepokoi Jednak wiele osób stara się go zabić w zarodku. To nie jest dobry pomysł. Każde unicestwione negatywne uczucie wraca do Ciebie ze zdwojoną siłą. Tylko najpierw się gdzieś dobrze ukryje i zaczai. Zaatakuje wtedy, gdy będziesz jeszcze słabszy niż teraz. Pewnie tak samo jak my bardzo dobrze to znasz. Nawet jeżeli odnosiło się to do zupełnie odmiennych sytuacji życiowych. Niekorzystne uczucia nie dają się zabić. Można je co najwyżej oswoić. Do tego potrzeba dużo siły, czasu i cierpliwości. Branie silnych środków farmakologicznych jest tylko sztucznym zapełnianiem pustki. Jeżeli chcesz sobie chociaż minimalnie pomóc w tym najtrudniejszym okresie, który ma miejsce tuż po śmierci kogoś bliskiego, to czytaj dalej.

Czego lepiej nie robić?

Gdy właśnie znajdujesz się w tej patowej i bolesnej sytuacji, to najlepsze, co możesz zrobić, to uczyć się na błędach innych osób. Zachęcamy Cię do przeczytania naszych dalszych rad. Wiele osób, gdy zmierzy się ze śmiercią ukochanej osoby, to od razu sięga po silne leki przeciwdepresyjne. Ich bardzo dużym minusem jest to, że można się od nich błyskawicznie uzależnić. Mówiąc o tych środkach farmakologicznych, mamy tutaj na myśli przede wszystkim benzodiazepin. Leki przeciwlękowe również nie są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ całkowicie blokują odczuwanie jakichkolwiek emocji. Gdy nie czujesz bólu, to może to na krótką metę jest dobre, ale nie w dłuższej perspektywie. Gdy z pełną świadomością uciekasz przed bólem, to jest źle. To znaczy, że nie masz siły do tego, żeby się z nim realnie skonfrontować. Czy chcesz uciekasz do końca życia? W ten sposób niechciane uczucia będą Cię prześladowały już na zawsze. Niestety nie masz innego wyjścia i po prostu musisz się z nimi zmierzyć. Chociaż to boli, to kiedyś poczujesz, że mija. Każde negatywne uczucie w końcu daje ludziom spokój.

Nie będziemy Ci tutaj polecać silnych środków farmakologicznych, ponieważ jak już dobrze wiesz jesteśmy im mocno przeciwni. Uważamy, że tuż po stracie kogoś bliskiego bardzo potrzebujesz czegoś, co pozwoliłoby Ci stanąć na nogi. Pozbyć się żalu i odnaleźć na nowo sens w życiu. Czegoś, co będzie przy Tobie na potrzebie i w pierwszych tygodniach po nim, ale nie dłużej.

Co mamy tutaj na myśli?

Może to być dla Ciebie całkiem sporym zaskoczeniem, ale chcemy Ci polecić sięgnięcie po konopie siewne. Działają łagodnie, ale skutecznie. Na pewno pomogą Ci się one zmierzyć z bezsennymi nocami. Trudno jest spać, gdy ból nie pozwala nawet spokojnie oddychać. Konopie siewne pozwolą Ci poczuć się trochę lepiej zarówno psychicznie, jak i fizycznie.

Każda osoba, która właśnie walczy z żalem po utracie kogoś bardzo bliskiego, może sobie zwyczajnie nie radzić z huśtawką nastrojów. Może naprzemienne odczuwać takie emocje jak na przykład: lęk, żal, panika, smutek, czy gniew. To wszystko może być przyczyną problemów ze snem. Jak pewnie wiesz brak snu może bardzo negatywnie wpływać na to, jak postrzegać otaczającą Cię rzeczywistość.

Tutaj tylko jedna bardzo ważna uwaga. Stosowanie przez Ciebie konopi siewnych w czasie pogrzebu i przez kilka tygodni po nim, nie sprawi, że nie będziesz czuł. Niestety negatywne emocje będą odczuwalne, ale w trochę mniejszym stopniu. Nie będziesz na pewno dzięki nim idealnie spokojny i zrównoważony. Jednak może pozwolą Ci one trochę łatwiej znosić wszystko, co Cię dotyka w tym czasie. Od konieczności zorganizowania uroczystości pogrzebowej dla bliskiej osoby do wysłuchiwania kondolencji od każdego.

Podsumowanie

Przyjmowanie konopi siewnych nie spowoduje, że nagle cały czas po utracie ukochanej osoby, zniknie. Sprawią jednak, że łatwiej Ci będzie to wszystko znieść. W dodatku zminimalizują ryzyko zapadnięcia na depresję, czy ciężką bezsenność. Im spokojniej to wszystko przejdziesz, tym lepiej dla Ciebie.