Darmowa dostawa od 100zł Wysyłka tego samego dnia!

Czym jest delta-10?

Każdy fan jarania zioła słyszał pewnie o delta-9, kannabinoidzie, który wywołuje haj. Jak się okazuje na tym nie koniec, bo coraz częściej mówi się o delcie-10, która właściwościami ma przypominać deltę-8. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, czym różnią się poszczególne związki i dlaczego delta-10 może stać się fenomenem na skalę światową.

13.05.22

Hemp oil from hemp seeds and leaves Medical marijuana.

Spis treści:

  1. Co to jest delta-10?
  2. Jakie są różnice między deltą-8, a deltą-10?
  3. Czy delta-10 jest bezpieczna?
  4. Jakie są efekty po delcie-10?
  5. Czy delta-10 jest legalna?

Co to jest delta-10?

Delta-10 to kannabinoid, który występuje w niewielkiej ilości w marihuanie. Podobnie jak delta-9, czyli zwykłe THC może wywołać haj, ale nie będzie on tak intensywny. Przypominać ma deltę-8, która powoduje przyjemne rozluźnienie. Według Rogera Browna, prezesa i dyrektora generalnego ACS Laboratory, laboratorium testującego produkty z konopi, delta-10 ma spory potencjał badawczy. Jedyną obawą jest fakt, że hodowcy i producenci wyrobów konopnych sztucznie podnoszą stężenie delta-8 THC, co może stać się również powszechną praktyką w przypadku delta-10 THC. Wszystko po to, by zwiększyć potencjał psychoaktywny tych kannabinoidów.

Jakie są różnice między deltą-8 a deltą-10?

Zarówno delta-8, jak i delta-10 powstają z oleju CBD. Po dodaniu do niego odpowiednich środków chemicznych otrzymujemy jedną lub drugą opcję. Substancje te oddziałują na receptor CB1, wywołując efekty psychotropowe. Delta-8 THC jest słabsza, ale łatwiejsza do uzyskania. Delta-10 THC jest mocniejsza, ale nie tak łatwo ją wytworzyć. Roger Brown ostrzega więc przed tym, że jeśli widzimy na opakowaniu napis “99% delta-10” jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że zapis ten odpowiada rzeczywistości. Poza tym osoby, które próbowały zarówno jednej, jak i drugiej substancji mówią, że delta-8 ma działanie uspokajające, przy czym delta-10 wręcz odwrotnie – energetyzujące.

Czy delta-10 jest bezpieczna?

Tak, jeśli pochodzi ze sprawdzonych źródeł. Podobnie jak w przypadku delty-8, spożywając produkty bez certyfikatów, może dojść do zatrucia, a w najgorszym przypadku nawet śmierci. Obie substancje, aby były zdatne do spożycia, muszą zostać oczyszczone ze środków chemicznych, które są potrzebne tylko do ich wytworzenia. Aby ułatwić rozpoznanie licencjonowanych produktów, takich jak te testowane w laboratorium ACS i innych licencjonowanych laboratoriach, naukowcy wymyślili, by dodawać do nich kod QR pokazujący konsumentom dowód w postaci certyfikatu badań.

Jakie są efekty po delcie-10?

Delta-10 może wywołać haj, chociaż jest znacznie słabsza niż zwykłe THC. Ma działanie aktywizujące, dodaje energii i pobudza kreatywność. Brown porównał jej działanie do Cannabis Sativa, przy czym delta-8 jego zdaniem to typowa Cannabis Indica.

Czy delta-10 jest legalna?

Polskie prawo wyraźnie stwierdza, że ​​wszystkie pochodne, izomery i kannabinoidy w konopiach są legalne, pod warunkiem, że produkty końcowe zawierają do 0,20% THC. W USA sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ wszystko zależy od konkretnego stanu. W tych, w których jest ona legalna, zawartość THC nie może przekroczyć 0,30%. Delta-10 jest odpowiedzią na zakaz spożywania delty-8, ale nawet tutaj powstają kolejne zakazy wykluczające również ten kannabinoid. Brown krytykuje ten “zwyczaj”, mówiąc, że jeśli coś staje się zakazane, znajdzie się sposób na obejście zakazu, tworząc jeszcze inne delty na wzór delty-10 lub delty-0.

Źródła:

  1. https://www.leafly.com/news/cannabis-101/