Darmowa dostawa od 100zł Wysyłka tego samego dnia!

Jaki waporyzator wybrać?

Waporyzowanie jest związane z dużo mniej intensywnym zapachem niż tradycyjne palenie papierosów. Waporyzacja jest lepszym rozwiązaniem również z tego względu, że zioła mają lepszy smak. Wynika to stąd, że są one pozbawione toksycznych substancji smolistych.

19.05.21

Vaping device on the wooden table

Spis treści:

  1. Co to jest waporyzator?
  2. Czym waporyzacja różni się od palenia?
  3. Jakie są zalety waporyzacji?
  4. Jakie waporyzatory masz do wyboru?
  5. Jak może być ogrzewany susz konopny?
  6. Jakie cechy mają waporyzatory konwekcyjne?
  7. Jakie właściwości łączą w sobie waporyzatory hybrydowe?
  8. Jakie właściwości łączą w sobie waporyzatory hybrydowe?
  9. Jakie funkcje powinien mieć waporyzator?

W tym artykule wyjaśnimy Ci, czym jest waporyzacja, jakie są różnice pomiędzy nią a paleniem suszu konopnego oraz pomożemy Ci wybrać waporyzator. W razie pytań lub wątpliwości, zawsze możecie się z nami skontaktować. Chętnie pomożemy w ich wyjaśnieniu. A teraz przechodzimy już do waporyzacji i waporyzatorów.

Co to jest waporyzator?

Jest to urządzenie przeznaczone do bezdymnej inhalacji. Jego zadaniem jest podgrzanie ziół do odpowiedniej temperatury. Dzięki temu wydzielają się substancje aktywne oraz para. W czasie waporyzacji konopie siewne nie podlegają spaleniu. Wyłącznie się je podgrzewa. Waporyzacja ma tę zaletę, że nie musisz wdychać szkodliwych składników takich jak na przykład smoła, naftalina, czy benzen.

Czym waporyzacja różni się od palenia?

Przede wszystkim faktem, że do waporyzacji wykorzystuje się strumień gorącego powietrza. To właśnie on jest odpowiedzialny za wytwarzanie się substancji czynnych. W czasie waporyzacji nie wdychasz substancji smolistych, co przy paleniu standardowych papierosów lub ziół jest niestety nieuniknione. Waporyzacja pozostawia po sobie susz bez żadnego zapachu, zamiast popiołu.

Jakie są zalety waporyzacji?

Przede wszystkim jest to proces czysty i bezpieczny dla Twojego zdrowia, w przeciwieństwie do standardowego palenia papierosów. W czasie waporyzacji na waporyzatorze pozostają lekkie zabrudzenia. Są one proste do usunięcia. Wystarczy ściereczka nasączona alkoholem izopropylowym. Waporyzowanie jest związane z dużo mniej intensywnym zapachem niż tradycyjne palenie papierosów.

Na pewno waporyzacja jest lepszym rozwiązaniem również z tego względu, że zioła mają lepszy smak. Wynika to stąd, że są one pozbawione toksycznych substancji smolistych.

Jakie waporyzatory masz do wyboru?

Waporyzatory mają rozmaite rozmiary, typy oraz ceny. Różnią się też metodą podgrzewania suszu, typami akumulatorów oraz wielkością komory. Wybranie pierwszego w życiu waporyzatora nie jest wcale proste, ale my Ci w tym pomożemy.

Jak może być ogrzewany susz konopny?

Zacznijmy od metody ogrzewania. To właśnie od niej zależy, jak powinieneś zmienić susz oraz to, jakie efekty zapewni Ci waporyzacja. Pierwszym rodzajem, jeżeli chodzi o metodę ogrzewania są waporyzatory kondukcyjne. Susz jest ogrzewany dzięki jego bezpośredniej styczności ze ściankami komory grzewczej. Przy tej metodzie waporyzacji najważniejsze jest równomierne ogrzanie materiału oddalonego od ścianek komory. To sprawia, że uwalniają się substancje aktywne obecne w suszu konopnym. Jeżeli zauważasz, że susz nie jest odpowiednio ogrzewany, to zawsze możesz go wymieszać już w komorze grzewczej. Fakt, że susz bezpośrednio dotyka ścianek komory jest związane z ryzykiem jego zapalenia. Na pewno ten rodzaj waporyzatora nie jest najlepszym możliwym wyborem.

Jakie cechy mają waporyzatory konwekcyjne?

Ten rodzaj waporyzatora ogrzewa susz konopny za pomocą powietrza przechodzącego przez materiał. Jak sam już możesz zauważyć w tym modelu urządzenia susz nie ma bezpośredniej styczności ze ściankami komory grzewczej. Na pewno jedną z największych zalet tego waporyzatora jest równomierne ogrzewanie znajdujących się w nim ziół. Naszym zdaniem waporyzatory konwekcyjne są o wiele lepszym wyborem niż kondukcyjne. Jednak musisz się tutaj automatycznie liczyć z większym wydatkiem. Żeby Cię bardziej do niego zachęcić, to dodamy jeszcze, że ten rodzaj waporyzatora ma funkcję on-demand. Polega ona na tym, że urządzenie jest włączone tylko wtedy, gdy przeprowadzasz waporyzację. Dlatego korzystanie z tego urządzenia wiąże się z o wiele większą wydajnością.

Jakie właściwości łączą w sobie waporyzatory hybrydowe?

Oczywiście mają one właściwości waporyzatorów kondukcyjnych i konwekcyjnych jednocześnie. Biorą z obu tych modeli waporyzatorów wszystko, co najlepsze.

Jakie zioła można waporyzować?

Nie każdy waporyzator jest odpowiedni do wszystkiego. Większość waporyzatorów świetnie sobie daje radę z suszami. Jednak nie wszystkie są dobrym wyborem do żywic, czy liquidów. To, jaki waporyzator wybrać, jest w największym stopniu zależne od tego, jaki materiał chcesz waporyzować. Dobrą opcją jest wybranie urządzenia z dodatkową wkładką, na przykład do żywic.

Jakie funkcje powinien mieć waporyzator?

To zależy. Podstawową funkcją praktycznie każdego waporyzatora jest regulacja temperatury. Zazwyczaj jest ona w zakresie od 180 do 220 stopni Celsjusza. Jednak najistotniejsza jest temperatura parowania konkretnej substancji. Najbardziej zaawansowane modele na rynku mogą się nawet łączyć z telefonem i w ten sposób ustawiać odpowiednią temperaturę.

Poza tą funkcją powinieneś zwrócić również uwagę na dodatkowe akcesoria do urządzenia. Oczywiście, że są przydatne, ponieważ mogą ułatwić korzystanie z waporyzatora. Wśród tego rodzaju akcesoriów możemy wymienić na przykład adapter do filtra wodnego, lub bubbler. Łączy on filtr wodny z waporyzatorem i gwarantuje szczelne połączenie.

Są to już wszystkie najważniejsze aspekty, które musisz wziąć pod uwagę kiedy zastanawiasz się jaki waporyzator wybrać. Mamy nadzieję, że pomogliśmy.