Darmowa dostawa od 100zł Wysyłka tego samego dnia!

Jak zrobić ustnik do jointa lub spliffa?

O ile nie posiadasz najlepszych w filtracji ustników, zawsze możesz stworzyć jeden dla siebie, podpowiadamy jak to zrobić, podrzucamy też kilka alternatyw. 

05.04.22

Spis treści:

  1. Z czego wykonane są końcówki?
  2. Jak lepiej zrobić końcówkę?
  3. Możesz kupić gotową końcówkę w sklepie

Kula nazywana również filtrem lub końcówką – jest jednym z najłatwiejszych ulepszeń, jakie można wprowadzić do standardowego skręta. Ten ustnik jest bardzo skuteczny i służy do wielu celów. Utrzymuje otwarte zakończenie jointa. Nawet jeżeli podzielisz się nim ze znajomymi. Dodaje podparcie dla skręta i utrzymuje go w odpowiedniej pozycji. Blokuje kawałki konopi, które mogłyby się dostać do ust. Gwarantuje, że nie poparzysz sobie ust lub palców.

Z czego wykonane są końcówki?

Jeśli nie zdecydujesz się na końcówkę ze szkła wielokrotnego użytku, to najlepszym materiałem dla końcówki jest sztywny papier. Musi to być coś grubszego niż papier do drukarki i cieńszego niż tektura. Dzisiaj bardzo popularne są końcówki tworzone ze specjalnych włókien, które gwarantują im odpowiednią sztywność i elastyczność. Łatwo jest je utrzymać w ustach.

Niektóre inne dobre propozycje to:

  • Kawałek papieru;
  • Wizytówka;
  • Tylna część książeczki czekowej;
  • Czasopismo.

Istnieje prosty, ale wadliwy sposób na zrobienie końcówki. Niektóre osoby po prostu zgniatają papier w palcach. Jednak taka końcówka zazwyczaj przepuszcza kawałki konopi, które dostają się do ust. Innym problemem jest to, że nie są one szczególnie wytrzymałe i łatwo mogą się zamknąć. Mamy pewniejszy i lepszy sposób.

Jak lepiej zrobić końcówkę?

Możesz zrobić lepszą końcówkę, jeżeli wcześniej zegniesz papier w harmonijkę. Wystarczy tylko trochę praktyki, a z pewnością szybko to opanujesz. Gwarantujemy, że produkt końcowy pozytywnie Cię zaskoczy.

Aby rozpocząć zrób kilka fałd na papierze. Fałdy muszą być dostatecznie szerokie. Upewnij się, że papier jest równy, gdy go składasz. W przeciwnym razie końcówka może okazać się zbyt ciasna.

Gdy masz już kilka fałd, to teraz zwiń papier wokół własnej osi. Upewnij się wcześniej, czy masz odpowiednią ilość papieru. To, jak złożysz końcówkę zależy tylko od Ciebie. Niektórzy składają ją w literę M, a inni wolą proste V. Eksperymentuj, aby dowiedzieć się, co najbardziej lubisz. Możesz urwać trochę papieru, gdy jest go za dużo.

Możesz okazać się, że kula chce zwinąć lub rozwinąć samodzielnie. W porządku. Jej rolą jest ochrona Twoich ust i końca jointa.

Możesz kupić gotową końcówkę w sklepie

Nie chcesz samodzielnie tego robić, bo przejmujesz się, że Ci nie wyjdzie? W porządku. Możesz kupić w sklepie końcówkę wielokrotnego użytku, w ogóle ją pominąć lub kupić końcówkę w sklepie. W dzisiejszych czasach istnieją różne opcje. Możesz też kupić gotowe końcówki do samodzielnego złożenia.