Konopie zarówno te siewne, jak i indyjskie możemy przyjmować na różne sposoby. W bogatym wachlarzu propozycji mamy: olejek, herbatki, wszelkiego rodzaju żywność, waporyzatory czy bongosy. Jednak najpopularniejszą i równocześnie jedną z najstarszych metod palenia konopi jest z pewnością rolowanie skrętów. A jak skręcić jointa? Czy blunt jest tym samym co spliff? Już spieszymy z odpowiedzią! Zapraszamy do lektury naszego nowego artykułu, z którego dowiesz się wszystkiego, co potrzebne o skręcaniu jointów.
Jak skręcić jointa?
06.06.22
Zacznijmy od krótkiej definicji i sformalizowania słowa joint. Zatem: jointem nazywamy skręt z suszu konopnego o czystej formie, to znaczy, bez dodatku tytoniu. Jest to popularna forma palenia klasycznej rośliny marihuany. Natomiast w Polsce na ten moment legalnie nie można spożywać marihuany do celów rekreacyjnych. W przypadku suszu CBD dedykowaną formą spożycia jest waporyzacja. Jointa tworzy się za pomocą bletki, w którą ciasno zawijamy roślinę, oraz dodatkowo uformowanego filtra/gotowego ustnika. Joint w finalnej formie swoją wielkością i kształtem przypomina rozmiary papierosa.
Ilu koneserów suszu tyle prawdopodobnie istnieje sposobów na skręcenie jointa. Każdy może mieć swoje unikalne nawyki, wypracowane na przestrzeni czasu i praktyki. My dzisiaj, postaramy się przekazać nasz ulubiony. Zacznijmy od początku. Skręcenie jointa na samym wstępie drogi do palenia, może okazać się nie tak łatwą sprawą. Jednak stosując pewne reguły oraz ćwicząc tę czynność, z pewnością szybko przejdziemy z poziomu początkującego do zaawansowanego. Oto przed Tobą nasz krótki poradnik wyjaśniający w prosty sposób, jak zrobić skręta:
Podstawą wszystkiego jest susz konopny. To on stanowi o tym, że joint możemy faktycznie jointem nazwać. Ponieważ z definicji (jak już dowiedziałeś się z tekstu powyżej) — tylko skręty z samej konopi możemy określać tym mianem. A jaka jest optymalna ilość suszu do jednego skręta? Szacuje się, że jest to około 0,5-0,6 grama.
Do tego etapu potrzebny będzie Ci grinder – akcesorium niezbędne, chociaż nie niezastąpione. Do rozdrobnienia topów konopnych możesz użyć także: tarki, nożyczek, rąk, a nawet małej śrubki. Jednak stanowczo z pomocą młynka uda nam się to najszybciej.
Otwórz grinder i umieść w nim konopie, tak, by nie zajmowały środkowej strefy przyrządu. Zamknij wieczko i energicznymi ruchami kręć nim zgodnie ze wskazówkami zegara. Następnie otwórz grinder i wysyp (najlepiej na specjalną tackę lub kartkę) skruszony materiał konopny.
Utworzenie filtra to bardzo ważna rzecz podczas skręcania jointa. Nada on nie tylko odpowiedniej, sztywniejszej konstrukcji naszemu wytworowi, ale także ochroni usta przed ciepłem, czy kawałkami podpalonych konopi. Jak go stworzyć? Większość marek produkujących bletki, dołącza do zestawu również filtry. Mają one odpowiednią długość i szerokość, dzięki której jesteśmy w stanie stworzyć idealnej wielkości ustnik. W razie, gdy nie posiadasz bibułek z dołączonymi ustnikami, możesz go łatwo stworzyć sam. Weź sztywniejszą kartkę, np.: techniczną lub innego rodzaju plastyczny i łatwy do modelowania kartonik. Odmierz i wytnij prostokąt o wymiarach mniej więcej: wysokość 0,5 cm oraz długość 2 cm.
Tak przygotowany kartonik jak i ten dodany do bletek, kształtujemy dokładnie tak samo. Zaczynamy od zwinięcia początku filtra w harmonijkę, lub literę „M” (utrudni to przedostawanie się materiału konopnego do naszych ust.), następnie przygotowany ustnik zawijamy w rulon, tak, by harmonijka znalazła się w samym jego środku i … mamy to! Filtr do jointa jest gotowy.
Na rynku istnieje wiele typów bletek, które możemy wybrać do tworzenia naszego jointa. Najpopularniejsze z nich zrobione są z: konopi, miazgi drzewnej, celulozy czy słomy ryżowej.
Jeśli chodzi natomiast o marki, jest kilku przodujących producentów. My jednak z własnego doświadczenia możemy polecić bletki firmy RAW. Kiedy bibułki są już przygotowane, wyjmij jedną z pudełka. Bletki zazwyczaj zgięte są na pół przez całą ich długość. Przejedź palcem wskazującym i kciukiem wzdłuż zgięcia, mocniej je zaznaczając. Trzymaj bletkę tak, by strona z paskiem kleju była na górze. Mając bibułkę między palcem wskazującym a kciukiem, włóż wcześniej przygotowany filtr na jeden jej koniec. Nasyp skruszone konopie zaczynając od końca bletki bez filtra, a kończąc na początku umieszczonego w niej ustnika.
Teraz nadeszła ważna część podczas skręcenia jointa. Gdy cały materiał konopny znajduje się już na bibułce, pora wymodelować jointa. Zawiń wstępnie dolną część bletki, umieszczając ją pod stroną z klejem. Następnie, przeciągnij kciukiem po podwiniętym skręcie, zaczynając od ustnika, ciągnąc ku górze. Czynność powtórz tyle razy, aż cały rozkruszony materiał konopny, równomiernie rozłoży się po bibułce, nadając wstępny kształt skręta.
Kiedy wszystkie konopie równomiernie rozłożymy po bletce, nadeszła pora zwinięcia jointa. Spodnia część bletki powinna znajdować się już pod wierzchnią częścią z klejem. Ściśnij całość mocniej i zawiń tak, by górna część z klejem przylegała mocno do dolnej. Zwilż pasek z klejem i przylep go do bibułki przeciągając po nim palcem wzdłuż całego skręta. Postukaj delikatnie stroną z ustnikiem o blat, po to, by lepiej ubić konopie oraz aby usunąć powietrze ze zwiniętego jointa.
Różnica jest niewielka, aczkolwiek wytrawny koneser suszu dostrzeże różnicę. Chodzi o wielkość danego skręta. Zarówno bowiem joint, jak i blant są tak zwanymi „czyściochami”, czyli do ich stworzenia używamy wyłącznie suszu konopnego. Z tym że blant jest większy od jointa. Ten pierwszy przypomina nieco cygaro, jest długi, gruby i wyraźnie rozszerza się ku górze. Joint natomiast, jak wspomnieliśmy wcześniej, wielkością przypomina nieco grubszego papierosa.
Jedynie spliff mocno różni się od jointa. Dlaczego? Spliffy to mieszanki tytoniu i konopi. Jednak sposób ich wytwarzania jest dokładnie taki sam, dlatego nieważne czy masz akurat ochotę na jointa, czy spliffa – śmiało możesz sięgnąć po nasz poradnik.
2
0
Odwiedź nas na:
Nasze produkty
Podobne artykuły
Najpopularniejsze rodzaje lufek Wybór odpowiedniej lufki to ważna decyzja dla każdego palacza. Na rynku znajdziemy…
Czytaj więcejNa skróty: Bletki do suszu – Bletka co to? Bletki, znane również jako bibułki, to…
Czytaj więcejCzyszczenie bong oraz szklanych lufek Pamiętajcie, regularne czyszczenie bonga nie tylko poprawia jego wygląd, ale…
Czytaj więcejDlaczego warto dbać o waporyzator? Waporyzatory to niewielkie, ale niezwykle efektywne urządzenia, które umożliwiają nam…
Czytaj więcejUnboxing Już na pierwszy rzut oka, X-Max Starry 4.0 wywołuje w nas mega pozytywne wrażenie….
Czytaj więcej10 najlepszych bong – opis rankingu Jeśli szukasz idealnego bonga, warto wziąć pod uwagę kilka…
Czytaj więcej