Darmowa dostawa od 100zł Wysyłka tego samego dnia!

Jak skręcić doskonałego blunta?

Skręcenie dobrego blunta to nie problem, skręcenie świetnego to wyzwanie, skręcenie idealnego to sztuka. Jak więc skręcić właśnie takiego? Śpieszymy z pomocą i wyjaśniamy w czym tkwi sekret! 

17.12.21

Spis treści:

  1. Jakie są zalety palenia blunta?
  2. Co będzie Ci niezbędne do przygotowania blunta?
  3. Ile konopi należy umieścić w bluncie?
  4. Jak zwinąć blunta?

Blunt to jest cygaro, które zostało opróżnione z luźnych liści tytoniu i wypełnione marihuaną. Chociaż nie jest on tak rozpoznawalny jak tradycyjne cygaro, to ma duże znaczenie kulturowe. Warto o nim wspomnieć chociaż kilka słów.

Jakie są zalety palenia blunta?

Blunty są przez wiele osób kochane lub nienawidzone. Ich największą wadą według wielu osób jest to, że trudno jest z nich uzyskać odpowiednie ilości dymu. Natomiast inni są jak najbardziej za paleniem bluntów, ponieważ mają one wiele innych zalet. Jedną z nich jest to, że po wypaleniu blunta poziom energii stopniowo rośnie aż osiągnie swoje apogeum. Kolejnym plusem jest ich smak oraz zapach.

Niektórzy ludzie wprost uwielbiają aromat palącego się blunta. Na pewno w tej grupie znajdują się wszyscy Ci użytkownicy marihuany, który lubią smak cygar. Kolejną korzyścią blunta jest to, że tak samo, jak klasycznego papierosa, możesz go zabrać ze sobą praktycznie w każde miejsce na Ziemi. Plusem jest też to, że blunty palą się o wiele dłużej niż klasyczne papierosy. To jest zaleta dla tych wszystkich osób, które lubią palić blunty w towarzystwie. Można dłużej porozmawiać. Jak więc skręcić doskonałego blunta?

Co będzie Ci niezbędne do przygotowania blunta?

Zacznij od przygotowania sobie wszystkich potrzebnych surowców i akcesoriów. Możemy wśród nich wymienić na przykład: konopie (ulubiony szczep), bletki, ostry nożyk. Ten ostatni przyda się, w szczególności tym osobom, które nie mają wprawy w zwijaniu bluntów.

Jeżeli nie kupiłeś sobie bletki w sklepie, to zawsze możesz ją przygotować w wysuszonych konopi. Pamiętaj jednak koniecznie o tym, żeby wybrać takie, które są całkowicie wysuszone wewnątrz. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie Ci je zwinąć i stworzyć z nich rolki. Na pewno tego rodzaju profesjonalne bletki znajdziesz w każdym sklepie tytoniowym i konopnym.

Ile konopi należy umieścić w bluncie?

Jak skręcić doskonałego blunta? Blunty są o wiele większe niż przeciętne jointy. W praktyce oznacza to, że musisz w nich umieścić o wiele większe ilości konopi lub marihuany. Zazwyczaj jednej albo dwa gramy powinny wystarczyć na jednego blunta. Natomiast, jeżeli używasz większego blunta, to możesz potrzebować trochę większych ilości konopi. Jeżeli Twoje zadanie polega na przygotowaniu bluntów dla większej ilości osób, to koniecznie dokładnie się zastanów, ilu gramów konopi siewnej będziesz potrzebował.

Jak skręcić doskonałego blunta?

Krok numer 1 – Przygotuj swoje konopie

Podziel konopie na mniejsze części za pomocą noża albo po prostu przy użyciu rąk. Do pokruszenia konopi możesz również wykorzystać specjalny młynek. jest on o tyle przydatny, że możesz trzymać takiego palącego się blunta w rękach. To znacznie przedłuża czas jego palenia się.

Krok numer 2 – Przygotuj tytoń

Aby stworzyć blunta, należy wykorzystać do tego tytoń. Możesz to zrobić metodą tradycyjną, czyli najpierw opróżnić cygaro, a później zastosować znajdującą się na wierzchu owijkę. Równie dobrze możesz tego rodzaju bletkę kupić w każdym sklepie konopnym. Taką bletkę możesz przeciąć przy użyciu noża wzdłuż lub po prostu złamać ją palcami. Wyjęty z cygara tytoń, musisz niestety wyrzucić, bo do niczego Ci się on już nie przyda.

Krok numer 3 – zastosowanie mokrej owijki tytoniowej

Dodanie do owijki niewielkiej ilości wody spowoduje, że taka sztywna owijka zacznie być o wiele bardziej elastyczna. Łatwiej Ci będzie nadać jej odpowiedni kształt i uszczelnić wszystkie pojawiające się niedoskonałości, czy niewielkie prześwity. Mogą się one pojawić właśnie przy opróżnianiu cygara z tytoniu. Ręcznie nie da się go nie uszkodzić, choćby w minimalnym stopniu. Do skręcenia tego rodzaju owijki możesz wykorzystać czystą wodę lub swoją własną ślinę. Jeżeli wolisz ten pierwszy sposób, to wystarczy, że czubek palca zwilżysz w odrobinie wody z kranu.

Krok numer 4 – uzupełnij blunta konopiami siewnymi

Teraz przyszedł odpowiedni czas na to, żeby uzupełnić owijkę od cygara zmieloną marihuaną albo konopiami siewnymi. Jeżeli masz cygaro o standardowych rozmiarach, to wystarczające dla Ciebie będzie uzupełnienie go jednym lub dwoma gramami konopi. Natomiast jeżeli czujesz, że owijka jest niesamowicie tępa i bardzo trudno jest ją zwinąć w ciasny rulonik, to możesz włożyć do niego większe ilości marihuany lub konopi siewnej. Tutaj jeszcze jedna bardzo ważna uwaga. Skręcanie bluntów z większymi ilościami konopi lub marihuany, polecamy wyłącznie tym użytkownikom, którzy mają większe doświadczenie w tej czynności.

Krok numer 5 – toczenie blunta

Kolejnym krokiem jest toczenie dłonią blunta, aby znajdujące się w nim konopie siewne rozłożyły się, jak najbardziej równomiernie. Pamiętaj o tym, aby na tym etapie nie zwilżać blunta, ponieważ może się on rozmiękczyć i zwyczajnie pęknąć. Gdy już jesteś przekonany o tym, że Twój blunt jest gotowy, to zawiń jego końcówki do środka. Wygładź wszystkie pojawiające się na nim nierówności.

Blunt jest już gotowy do wypalenia. Teraz wystarczy, że go zapalisz i będziesz cieszyć się jego smakiem. Cały proces nie zajmie Ci zbyt wiele czasu.