Darmowa dostawa od 100zł Wysyłka tego samego dnia!

Ile konopi możesz uzyskać z uprawy jednej rośliny?

Ile konopi można uzyskać z jednej rośliny? Wszystko zależy od umiejętności growerskich oraz zaangażowania i rodzaju hodowli. Każdy powinien jednak znać podstawy. 

17.03.22

Ile konopi możesz uzyskać z uprawy jednej rośliny?

Spis treści:

 1. Ile pączków wytwarza jedna roślina?
 2. Od czego zależy ostateczna wielkość rośliny?
 3. Na ile wystarczy Ci jedna roślina?
 4. Jak długo tworzą się pąki na jednej roślinie konopi?
 5. Czynniki determinujące wzrost rośliny
 6. Genetyka
 7. Czas wzrostu roślin konopi
 8. Światło
 9. Klimat
 10. Typ gleby / jej jakość

W momencie, gdy Stany Zjednoczone zalegalizowały konopie i uprawa tych roślin stała się o wiele bardziej akceptowana przez społeczeństwa, to coraz więcej osób próbuje swoich sił w tej dziedzinie. Zaczyna uprawiać konopie w domu. Większość stanów pozwala na uprawą do sześciu roślin w warunkach domowych. Natomiast na całym terenie gospodarstwa domowego możesz uprawiać maksymalnie 12 roślin. Niektóre stany mają te uregulowania prawne bardziej liberalne, a inne mniej. Ile konopi możesz uzyskać z uprawy jednej rośliny?

Ile tak naprawdę trzeba wysuszyć marihuany, aby można było ją palić? Ile konopi możesz uzyskać z uprawy jednej rośliny? Wystarczy uncja? A może lepszy będzie funt? Dwa funty? Najtrudniejszą rzeczą jest, to że wszystkie rośliny konopi nie są tej samej wielkości. Wiele czynników wpływa jak duża będzie roślina i ile ostatecznie wytworzy ona pąków.

Przeanalizujemy dokładnie wszystkie te czynniki. Chcemy tutaj napisać trochę o procesie zbiorów i o szacowaniu, ile konopi można uzyskać z jednej rośliny.

Ile pączków wytwarza jedna roślina?

Ile konopi można uzyskać z jednej rośliny? Wiele czynników wpływa na to, jaką ostateczną wielkość będzie miała dana roślina. Jednak ogólnie rzecz biorąc, gdy rośliny są zdrowe, to można oczekiwać następujących plonów z jednej sztuki:

 • Uprawa roślin na zewnątrz: pół funta pąków lub około 224g;
 • Uprawa roślin pod przykryciem: ¼ funta pąków, czyli około 112g.

Należy pamiętać, że są to dane szacunkowe. Gdy konopia rośnie na zewnątrz, rośliny są zazwyczaj masywne, ponieważ nie są one ograniczone przestrzenią. To nie jest rzadkością, że rośliny mają funt lub więcej.

Od czego zależy ostateczna wielkość rośliny?

Gdy rośliny są uprawiane w warunkach domowych, to ograniczają się do pewnej przestrzeni. Nie mogą urosnąć takie duże, jak pod namiotem. Zazwyczaj te namioty są naprawdę przestronne. O wiele większe niż nasze domowe piwnicy. Kolejnym ograniczeniem dla roślin, jest ilość światła, które jest do nich dostarczana. Na przykład, redaktor Leafly David Downs zbiera 150g z jednej rośliny w pomieszczeniach. Korzysta on tylko z jednego światła 200W Black Dog LED. Dzięki temu udaje mu się uzyskać około pół funta pąków lub 224g.

Wszystkie wymienione tutaj szacunkowe dane odnoszą się oczywiście do zdrowych roślin. Jeżeli roślina ma niedobory składników odżywczych, jest błędnie uprawiana lub występuje na niej pleśń, nie dostaje wystarczających ilości światła, to oczywistym jest, że będzie ona o wiele mniejsza.

Na ile wystarczy Ci jedna roślina?

Jednak, gdy duża roślina otrzyma wszystkie niezbędne jej do wzrostu warunki, to pewnie będziesz miał o wiele więcej kwiatów i pąków, niż w tej chwili przewidujesz. Wielu hodowców odkłada sobie pewną ilość kwiatów do palenia, tworzy z nich koncentraty i innego rodzaju produkty konopne.

Zastanów się, ile konopi Ty jesteś w stanie spalić w ciągu dnia, tygodnia lub miesiąca. Dla porównania z jednego grama możesz otrzymać dwa średnie skręty, albo trzy lub cztery mniejsze. Czy palisz gram dziennie lub tygodniowo? Dwa gramy na dzień lub tydzień.

Stosując powyższą szacunkową ilość ¼ funtów lub 112 gramów z jednej rośliny o średniej wielkości uprawianej zewnątrz domu, to dojdziesz do następujących wniosków. Załóżmy, że spalasz jeden gram w ciągu dnia. W związku z tym, z tej jednej rośliny będziesz mógł korzystać przez około 112 dni. Inaczej mówiąc, są to aż cztery miesiące. Natomiast, gdy będziesz dziennie spalał dwa gramy, to wtedy, ostatni pączek zużyjesz po niespełna dwóch miesiącach. Przy ilości pół grama dziennie będzie to osiem tygodni, a przy jeszcze mniejszych ilościach może być to nawet osiem miesięcy. Te wyliczenia naprawdę robią bardzo pozytywne wrażenie.

Jak długo tworzą się pąki na jednej roślinie konopi?

Jednak do pełni szczęścia jest Ci potrzebna jeszcze wiedza, ile taka jedna roślina rośnie. Jeżeli rośliny rosną w domu, to możesz hodować jedną po drugiej i w ten sposób zachować cykl uprawy.

Natomiast, jeżeli konopie rosną na zewnątrz, to wtedy możesz uzyskać tylko jeden zbiór w ciągu roku. Pamiętaj o tym, żeby sprawdzić, czy możesz legalnie uprawiać te rośliny w danym stanie.

Czynniki determinujące wzrost rośliny. Ile konopi możesz uzyskać z uprawy jednej rośliny?

Ilość suszonych pąków, którą możesz otrzymać z jednej rośliny nazywa się jej wydajnością. Jak w przypadku wszystkich innych upraw, na przykład kukurydzy, pszenicy i owoców, najlepiej rosną te rośliny, które mają duże ilości pąków. Łączą się one oczywiście z wysoką wydajnością. Żeby są osiągnąć, to musisz mieć oczywiście wcześniej za sobą trochę praktyki.

Rośliny konopi tracą około 75 procent masy, przy zmniejszeniu się w nim wilgoci. Następnie są przycinane i ściana. Bardzo duża ilość wilgoci w roślinach, znika w czasie procesu suszenia i przycinania. Wtedy usuwa się całe łodygi i liście.

Dlatego, jeżeli zauważysz, że świeżo ścięte rośliny konopi ważą około trzech funtów, to nie bądź zbyt podekscytowany. Prawdopodobnie pączki będą ważyły tylko ¾ z trzech funtów. Jednak nadal jest to całkiem spora i warta uprawy ilość.

Duża roślina nie musi zaraz oznaczać otrzymania dużych planów. Pąki mogą być cienkie i delikatne. Średniej wielkości roślina nie może mierzyć więcej niż sześć stóp. Może mieć ona jednak gęste pączki. Ponadto, jeśli rośnie wiele roślin, to mogą one narastać na siebie i zabierać sobie światło. To może powodować zmniejszenie plonów. Upewnij się, że dajesz roślinom dużo miejsca.

Niektóre główne czynniki, które przyczyniają się do uzyskania dużej rośliny obejmują:

 • Genetykę;
 • Czas rośnięcia;
 • Światło;
 • Klimat;
 • Typ gleby / jej jakość i ilość.

Genetyka

Ile konopi możesz uzyskać z uprawy jednej rośliny? Pewne szczepy konopi rosną wysokie i rozłożyste albo tylko wysokie. Po prostu dlatego, że to wynika z nich genetyki. Jedne odmiany rosną niskie i grube. Natomiast pozostałe rosną wysokie i chude. Nie zawsze sprawdza się to w stu procentach, ale to jest taka podstawowa zasada. Na przykład Lemon Skunk jest bardzo wysokim, chudym szczepem. Jest idealny do tego, aby uzyskać z niego bardzo wiele pączków. Natomiast inne odmiany bywają znane z mniejszej opłacalności. Nie będziemy ich tutaj szczegółowo wymieniać.

Poza swoim słodkim smakiem, Runtz, ma taką nazwę, ponieważ ma małe pączki. Natomiast Yiedler jest zazwyczaj niski, ale za to daje wysokiej jakości pączki.

Czas wzrostu roślin konopi

Jeżeli przez długi czas pozwalasz roślinom rosnąć albo opóźniasz czas kiełkowania, lub zbioru, to musisz poznać jeden z najważniejszych czynników określających wydajność konopi. Jeżeli zaczniesz sadzić rośliny w marcu, to będą miały one dodatkowe dwa miesiące na spokojny wzrost.

Podczas uprawy na zewnątrz lokalny klimat jest głównym czynnikiem określającym, kiedy można umieścić nasiona w ziemi. Niektóre regiony są zbyt zimne, aby uprawiać rośliny na zewnątrz do maja, ale możesz rozpocząć zgodnie z prawem uprawę roślin w pomieszczeniach.

Niektóre regiony razem z nadejściem jesieni nękają ulewne deszcze. Dlatego powinieneś tam uprawiać rośliny, które są gotowe do zbioru do początku października. W klimacie tropikalnym można praktycznie uprawiać konopie na zewnątrz przez cały rok.

Podczas rozwijania się na zewnątrz, czas wzrostu będzie zależał od tego, ile miejsca nasz na posadzenie konopi. Jeśli masz przestronną piwnicę lub szopę, możesz pozwolić roślinom rozwijać się przez wiele miesięcy. Będą mogły rosnąć tak duże, jak tylko chcą. Nie musisz ich poganiać, aby wypuściły pąki. Natomiast, jeżeli masz ograniczoną przestrzeń, na przykład namiot lub mały obszar, to wtedy nie możesz sobie pozwolić, na uprawę wysokich roślin.

Światło

Ilość światła, jakie otrzymuje roślina jest bardzo zmienna. Podczas uprawy na zewnątrz wszystko zależy od tego, gdzie roślina znajduje się. Czy ma ona dostęp do największego światła przez cały sezon. Rośliny powinny otrzymywać co najpierw sześć godzin światła słonecznego w ciągu dnia. Jeśli roślina jest w cieniu przez cały sezon, to może wpływać na plony.

Natomiast, gdy uprawiasz rośliny w pomieszczeniu, to wszystko zależy od tego, jak mocne jest natężenie światła. Mała dioda LED 200 W jest świetna do małego namiotu. Jednak potrzebujesz czegoś większego do większej przestrzeni. Może się to oczywiście wiązać z większymi ogólnymi kosztami za energię elektryczną.

Pamiętaj, aby przyciąć swoje rośliny, aby usunąć martwe liście i pąki, oraz gałęzie, które nie zamieniają się w spore pąków. Przycięcie roślin spowoduje, że będą one wytwarzały większej jakości pąki i będą miały lepszy dostęp do światła słonecznego.

Klimat

Rośliny konopi zazwyczaj preferują ciepłe, umiarkowane klimaty. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim północną część Kalifornii. Jednak pewne szczepy rozwijaą się przy rozmaitych temperaturach. Jedne lubią zimne, suche klimaty, a inne ciepłe i wilgotne.

Nagłe i skrajne zmiany temperatury mogą wpływać na wzrost i plony roślin. Natomiast ciepło może spowolnić tempo wzrostu rośliny i ją nadmiernie wysuszyć.

Typ gleby / jej jakość

Różne gleby mają różne poziomy składników odżywczych. Niektóre składniki odżywcze mogą promować wzrost roślin. Możesz także dodać składniki odżywcze do gleby lub wody, aby pomóc roślinom rosnąć dużymi i silnym.

Dodatkowo, gdy roślina rośnie w pojemniku lub w doniczce, to bardzo ważny jest jej rozmiar i ilość gleby. Rozwój korzeni może w dużym stopniu wpłynąć na rozmiar rośliny. Gdy rośliny, są zbyt mało odżywione, to mogą rosnąć bardzo wolno. Na samym końcu radzimy Ci sprawdzić, jak dużych doniczek potrzebujesz.

Źródła:

 1. https://www.leafly.com/learn/growing#where-is-it-legal-to-homegrow-cannabis
 2. https://www.leafly.com/news/growing/growing-marijuana-led-black-dog-review
 3. https://www.leafly.com/learn/growing#where-is-it-legal-to-homegrow-cannabis
 4. https://www.leafly.com/learn/cannabis-glossary/yield
 5. https://www.leafly.com/strains/lemon-skunk
 6. https://www.leafly.com/strains/blue-dream
 7. https://www.leafly.com/strains/chemdawg
 8. https://www.leafly.com/strains/runtz
 9. https://www.leafly.com/learn/growing/how-to-grow-marijuana-indoors
 10. https://www.leafly.com/learn/growing/marijuana-plant-maintenance/pruning-topping-marijuana-plants
 11. https://www.leafly.com/learn/growing/marijuana-plant-maintenance/how-to-transplant-cannabis-plants#space