Darmowa dostawa od 100zł Wysyłka tego samego dnia!

Co to jest bongo grawitacyjne? Jak zrobić bongo grawitacyjne?

Bongo grawitacyjne to ciekawa forma podania kannabinoidów. Polecamy spróbować choć raz. 

24.03.22

Co to jest bongo grawitacyjne? Jak zrobić bongo grawitacyjne?

Spis treści:

 1. Czy bonga grawitacyjne są wyższe?
 2. Czy bongo grawitacyjne lepiej kupić, czy zrobić samodzielnie?
 3. Czy butelki wodne są bezpieczne w użyciu?
 4. Jak zrobić bongo grawitacyjne w domu:
 5. Jak często powinieneś zmieniać folię w Twoim bongo grawitacyjnym?
 6. Podsumowanie

Bongo grawitacyjne na pewno nie jest dobre dla osób o słabym sercu. Jest to sprawdzona metoda konsumpcji, która gwarantuje potężne uderzenie kanabinoidami. Może to być zbyt wiele dla niedoświadczonego konsumenta konopi.

Bongo grawitacyjne, znane również jako “GEEB” lub “G-B” jest rodzajem rury wodnej, która popycha dym bezpośrednio do płuc konsumenta. Przy użyciu wody i grawitacji te bonga działają. Zanurza się komorę z konopiami w większej misce lub w wiadrze z wodą.

Butelka powoli wyłania się z wody, a komora zapełnia się dymem. Wtedy palacz odkręca pokrywę, przykłada usta do otworu w bongo i popycha ją w dół. Te ruch sprawia, że grawitacja wtłacza dym bezpośrednio do płuc konsumenta.

Czy bonga grawitacyjne są wyższe?

Krótka odpowiedź brzmi tak. Gravity Bong są zazwyczaj większe niż przeciętne bongo. Właśnie dlatego za jednym razem są one w stanie wytworzyć ogromne ilości dymu. Dodatkowo działanie szybko dostającego się do płuc dymy daje naprawdę silne efekty.

Czy bongo grawitacyjne lepiej kupić, czy zrobić samodzielnie?

Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem konopi lub gdy masz na nie niską tolerancję, to prawdopodobnie nie powinieneś zaczynać od grawitacyjnego bongo. Jednak zaawansowani konsumenci konopi jak najbardziej mogą z niego skorzystać. Wtedy może bo być dla nich naprawdę dobra zabawa. Bongo grawitacyjne bez problemu możesz zrobić samodzielnie, aby zapewnić szybkie działanie ulubionego szczepu. Możesz również kupić bongo grawitacyjne wyłącznie w celach kolekcjonerskich. Jeżeli nie chcesz narażać się na silne działanie dymu.

Czy butelki wodne są bezpieczne w użyciu?

Wiele domowych bong lub urządzeń do palenia jest wykonanych przy użyciu pojedynczych butelek plastikowych, które zawierają tereftalan polietylenowy. Z takiej butelki po podgrzaniu mogą uwalniać się szkodliwe chemikalia. Przypomnij sobie, jak smakuje woda pozostawiona w samochodzie w plastikowej butelce, gdy wygrzeje się na słońcu. Te szkodliwe substancje chemiczne mogą dostać się do Twoich płuc w czasie stosowania podgrzanego bonga grawitacyjnego.

Badania nad tym, jak mogą one wpływać na Twoje zdrowie nadal trwają. Wielu konsumentów konopi woli używać szklanych lub silikonowych urządzeń do palenia. Z ostrożności unikają plastikowych butelek.

Jeśli zdecydujesz się wykonać domowe bongo grawitacyjne lub inne urządzenie do palenia z materiałów z tworzyw sztucznych, bądź świadomy ryzyka i postępuj ostrożnie.

Najpierw zbierz następujące elementy:

 • Plastikowa butelka z zakrętką (dowolna wielkość);
 • Wiadro lub 2-litrowa plastikowa butelka;
 • Folia aluminiowa;
 • Frez do pudełka lub ostry nóż;
 • Pokrywka do urządzenia;
 • Konopie (przynajmniej jeden gram).

Bongo grawitacyjne może być dla Ciebie trochę przerażające, jeżeli nie wiesz o czego zacząć. Jednak ta cała procedura jest o wiele prostsza niż możesz sobie wyobrazić. Wymaga to niewielkiej pomysłowości i determinacji. W mniej niż 10 minut możesz skonstruować swój własny bong grawitacyjny za pomocą materiałów, które prawdopodobnie już masz w domu.

Polecamy: CO TO JEST MŁYNEK DO KONOPI?

Jak zrobić bongo grawitacyjne w domu:

Użyj noża, aby przeciąć dno z małej butelki. Im więcej butelki pozostaje, tym większa komora dymu i większa uderzenie.

Następnie wytnij górę z większej butelki 2-litrową (pomiń, jeśli używasz wiadra).

Używając góry z małej butelki, wytnij w nim niewielką dziurkę. Powinna być na tyle duża, aby móc przez nią wciągać powietrze. Owiń tę część folią aluminiową, aby stworzyć małą miskę do konopi. Im głębsza będzie miska, tym łatwiej będzie w niej trzymać konopie.

Użyj ostrego narzędzia, aby zrobić otwory w folii aluminiowej. Uważaj, żeby nie porozrywać folii. Potrzebujesz około 3-5 otworów do odpowiedniej wentylacji. Równie dobrze folię możesz zastąpić szklaną lub metalową miską z innego bongo lub urządzenia do palenia.

Wypełnij dużą butelkę lub wiadro wodą. Włóż konopie do miski

To najtrudniejsza część, czyli zanurzenie małej butelki w wodzie. Powinna ona wystawać około 2 cm ponad jej powierzchnię. Ostrożnie załóż miskę spowrotem

Zapal konopie i powoli wyciągaj małą butelkę z wody. Obserwuj, czy wypełnia się dymem. Zatrzymaj się, gdy połowa butelki wynurzy się z wody. Jeżeli butelka się nie wynurza, to sprawdź, czy jest dobrze zakręcona i czy nie ma w niej otworów.

Gdy butelka jest wypełniona dymem, ostrożnie odkręć nasadkę i położył usta do szyjki butelki. Delikatnie popchnij butelkę w dół, z powrotem do wody. Gdy woda wchodzi do butelki, dym zostanie wciśnięty do płuc. Dym konopny przefiltrowany przez wodę będzie delikatniejszy, ale jednocześnie daje naprawdę potężne uderzenie THC.

Bonga grawitacyjne mają potencjał. Jednak nawet osoby zaawansowane, powinny z nich korzystać ostrożnie.

Jak często powinieneś zmieniać folię w Twoim bongo grawitacyjnym?

Możesz ponownie wykorzystać folię w grawitacyjnym bongu. Nie martw się o zmianę, chyba że otwory zostaną zatkane i zapobiegają odpowiedniej wentylacji. Wtedy konieczne jest założenie nowej folii.

Podsumowanie

Pamiętaj, że samodzielnie wykonane bongo grawitacyjne posiada wiele wad. W celu ich uniknięcia polecamy Ci zakupić profesjonalne bongo grawitacyjne Stundenglass. Wykonano je z aluminium lotniczego oraz szkła borowo-krzemowego. Jest to genialna konstrukcja, która pozwala jednocześnie na waporyzację, palenie oraz zrobienie z tego bonga shishy.