Darmowa dostawa od 100zł Wysyłka tego samego dnia!

Co to jest bongo grawitacyjne?

Wtajemniczeni w konopny świat być może spotkali już się z tą nazwą. Chociaż częściej niż „bongo grawitacyjne” możemy usłyszeć potoczne określenie: „wiadro”. Czym więc jest to bongo grawitacyjne, jak je zrobić i czy istnieje inna, podobna metoda? Sprawdź sam w naszym najnowszym artykule.

08.06.22

Spis treści:

  1. Bongo grawitacyjne
  2. Jak działa bongo grawitacyjne?
  3. Jak się robi bongo grawitacyjne w domu?
  4. Bongo grawitacyjne wielofunkcyjne

Bongo grawitacyjne

Nie dla wszystkich bongo grawitacyjne (ze względu na swoją moc) okaże się idealnym sposobem palenia, ale wytrawni koneserzy suszu docenią jego właściwości. Jednak na sam początek podajmy sobie definicję popularnego „wiadra”. Bongo grawitacyjne, zwane również: „GEEB” lub „G-B” to rodzaj fajki wodnej, stworzonej z przeznaczeniem do palenia konopi. Umieszczona w nim ciecz, pod wpływem grawitacji ucieka ze zbiornika, a na jej miejscu pojawia się dym z ziół. To łatwy sposób na szybką aplikację dużej ilości rośliny, a także, bardzo prosty do samodzielnego wykonania.

Jak działa bongo grawitacyjne?

Działanie bonga grawitacyjnego jest bardzo proste. Najpierw przedstawimy Wam, jak to wygląda w teorii. Przygotowując sobie potoczne „wiadro”, korzystamy z panujących praw fizyki. Dokładnie z grawitacji i technik przepływu powietrza. Istnieją dwie odmiany domowego bonga, zatem w każdej z nich, zastosowanie tych technik będzie trochę inne.

Zacznijmy od tej nieco bardziej „klasycznej” wersji bonga grawitacyjnego, od której być może właśnie zyskało swoją potoczną nazwę „wiadro”. Aby ten wariant działał poprawnie, potrzebujemy dwóch naczyń. Dużego, (np.wiadra) i mniejszego, które będziemy do niego wkładać. W większym pojemniku znajdować się będzie również woda. Zanurzamy w nim małe naczynie, w którym zamontowany został palący się susz, a następnie wolno wyciągamy z wody. Takie działanie powoduje zassanie się dymu konopnego, w miejsce, wcześniej zajmowane przez ciecz.

Druga opcja jest nieco bardziej poręczna. Nazywana również „turystykiem”, wymaga jedynie jednej butelki wody. Na jej topie umieszczamy podpalony materiał konopny, na dole zaś wytwarzamy dziurę, przez którą woda zacznie uciekać z pojemnika i jak w poprzednim przypadku, zassie dym w pozostawione po sobie miejsce. Uwaga! Koniecznie pamiętaj o tym, by zabezpieczyć i nie marnować uciekającej wody, wykorzystaj ją np.: do podlania kwiatków.

Jak się robi bongo grawitacyjne w domu?

Jak zrobić bongo grawitacyjne? Oto nasz krótki opis instruktażowy dla obydwu, wcześniej wymienionych wersji.

Wersja dwuczęściowa bonga grawitacyjnego.
Do jego wykonania potrzebujesz: miskę, wiaderko lub inne większe naczynie, butelki przeciętej na pół, folii aluminiowej, dobrej jakości suszu konopnego, wody i nośnika ognia.

Do większego naczynia nalej wody. Butelkę przeciętą na pół zabezpiecz folią aluminiową od strony gwintu, tak by stworzyła dobrą podstawę pod susz konopny. Zrób w niej dziurki, które umożliwią przepływ powietrza. Umieść przygotowaną butelkę w wodzie. Nałóż na aluminium susz. Weź zapalarkę i podpal topek, jednocześnie powolnym ruchem wyciągając butelkę z wody tak, by rozpocząć zasysanie powietrza do jej środka. Gdy materiał zostanie wypalony, zdejmij aluminium z góry butelki. Uważaj, aby nie wyjąć jej z wody, dolna, najniższa część butelki musi pozostać w cieczy. Zapobiegnie to uciekaniu dymu. Przyłóż usta to gwintu i ponownie zanurz butelkę. W ten sposób wepchniesz całą jej zawartość do płuc, inhalując się dymem konopnym. Jeśli nie chcesz przyswajać od razu pełnej ilości, weź tak głębokie zaciągnięcie, jakie chcesz, pozostała część dymu bezpiecznie pozostanie wewnątrz butelki.

Wersja jednoczęściowa bonga grawitacyjnego, bongo „turystyczne”:
Do jego wykonania potrzebujesz: pustej butelki, lufki, dobrej jakości suszu, wody i nośnika ognia.

Ta wersja jest znacznie łatwiejsza do wykonania, ponieważ dym będzie napełniać pojemnik bez naszej ingerencji. Używając ognia, podgrzej ustnik lufki i przebij nim środek korka od butelki. (Nie powiększaj tak powstałej dziurki, będzie ona podtrzymywać lufkę przymocowaną do bonga grawitacyjnego, więc nie może być za luźna). Następnie, w ten sam sposób zrób otwór w dolnej części butelki. (Ten zabieg wykonaj przed nalaniem do niej wody). Umieść lufkę z suszem w środku korka. Napełnij butelkę wodą, zatykając palcem wcześniej zrobioną dziurkę. Umieść na niej korek, jedynie delikatnie nakręcając go na gwint. Podpal lufkę, zwalniając palec z dziurki na dnie butelki. W ten sposób woda, która ucieka z naczynia, sprawi, że napełni się ono dymem z ziół. Odkręć korek i zaciągnij się mieszanką powietrza i konopi prosto z butelki.

Bongo grawitacyjne wielofunkcyjne

A czy istnieje gotowy sprzęt, który imituje składane bongo grawitacyjne? Istnieje, jest u nas na stronie i cóż możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że jest znaczne lepszy niż ta „tradycyjna” domowa wersja. Z kilku powodów. Po pierwsze to bongo grawitacyjne filtruje dym, który dostaje się nam do płuc, a więc chroni nas przed szkodliwym wpływem substancji smolistych. Po drugie, jest wielofunkcyjne. Pełni rolę nie tylko bonga, ale także shishy i waporyzatora. Ostatnią, chociaż nadal ogromną zaletą tego produktu, jest jego wielorazowość i trwałość. To przedmiot, który zostanie z Tobą na lata. Jednak z wysoką jakością musi iść w parze cena. Produkt ten należy do kategorii premium, dlatego musimy przygotować się na większy wydatek.

Teraz wiesz już, jak używać, skonstruować czy gdzie zakupić bongo grawitacyjne. Wykorzystaj tę wiedzę w praktyce i sprawdź, jak bierze się buch z wiadra.