Darmowa dostawa od 100zł Wysyłka tego samego dnia!

Co jest kief i jak można go używać?

Pyłek pozostały po mieleniu. Co by tu z nim zrobić?

22.03.22

co to jest kief?

Spis treści:

 1. Charakterystyka kiefu
 2. Gdzie kupić kief?
 3. Jak używać Kief Catchera?
 4. Jak zbierać kief na ekranie?
 5. Jak wykorzystać kief?
 6. Stwórz kamienie księżycowe
 7. Prasa kalafonii
 8. Zwiększ potencjał produktów konopnych

Co jest kief? Roślina konopi jest pokryta żywicznymi gruczołami nazywanymi włośnikami, które zawierają THC, CBD, terpeny i inne związki. W momencie, gdy one wysychają i zrywamy rośliny, to tworzy się kief. Podpowiemy Ci, jak go stosować na co dzień.

Charakterystyka kiefu

Kief jest zazwyczaj ciemniejszy niż włoski. Może mieć odcień od złotego do brązowego. Jest to puszysta substancja. Jednocześnie jest nieco lepka. Chociaż włoski są mniej lepkie niż zarodki.

Ten proszek jest powszechnie magazynowany w naczyniach. Na początku liście konopi są rozbijane na niewielkie kawałeczki, a później walcowane. Naczynia do przechowywania kiefu zazwyczaj mają oddzielną komorę przeznaczoną na kief. Standardowo znajduje się ona na samym dole.

Kief można dodać do miski lub jointa. Możesz go dodatkowo wycisnąć.

Gdzie kupić kief?

Przy zakupie kiefu przy aptece lub sklepie, należy pamiętać, że czystszy kief będzie miał jaśniejszy kolor. Kief, który jest ciemny lub zielony z kawałkami materiału roślinnego nie będzie tutaj najlepszym wyborem. O wiele korzystniejszy jest kief, który został oczyszczony i ma kolor zbliżony do złamanej bieli.

Jak używać Kief Catchera?

Aby zebrać kief, musisz mieć młynek i pojemnik do magazynowania kiefu. Zazwyczaj jest on jednoczęściowy. Jednak na rynku zdarzają się również wersje trzyczęściowe i czteroczęściowe. W przypadku konopi mieli się ją w młynku. Wtedy włośniki odpadają i znajdują się na samym spodzie młynka. Właśnie tam zbierany i przechowywany jest kief.

Potrzeba czasu, aby zebrać kief, prawdopodobnie kilka tygodni lub miesięcy. Aby go odzyskać, wystarczy odkręcić pojemnik na kief i użyć specjalnej miarki. Niektóre pojemniki mogą mieć gałkę przeznaczoną do tego celu.

Jak zbierać kief na ekranie?

Można również zbierać kief przez tarcie materiału roślinnego konopi na ekranie. To jest metoda ekstrakcji dużych ilości kiefu. Ekrany  mogą mieć różne rozmiary. Pomiędzy 75-125 mikronów są najlepsze.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów umieść kief na wielu ekranach w różnych rozmiarach. Układając je w kolejności od największego do najmniejszego, aby udoskonalić produkt.

Jak wykorzystać kief?

Teraz, że masz kupę kiefu, co z nim zrobić? Oto kilka sposobów, aby wzmacniają siłę kwiatów i udoskonalają spójność kiefu. Pierwszy sprawdzony sposób to posypanie kiefem miski z konopiami. Nazywa się go również substancją wieńczącą miskę. Jest to najczęściej stosowany sposób korzystania z kiefu, który zwiększy siłę działania każdej odmiany konopi.

Równie dobrym sposobem jest dosypanie kiefu do jointa. Gdy będziesz go skręcał następnym razem, to koniecznie dodaj do niego szczyptę kiefu, aby wzmocnić jego działanie. Dodać mu jeszcze więcej tak zwanego kopa.

Kolejnym sposobem jest zrobienie z kiefu kulek i palenie ich. Pod wpływem ciśnienia kief zazwyczaj ciemnieje i zmienia swój kolor. Ich większe ciśnienie zastosujesz, tym ciemniejszy stanie się hash.

Stwórz kamienie księżycowe

Z kiefu z powodzeniem możesz otrzymać również tak zwane kamienie księżycowe. Są one pokryte olejem hash i później walcowane do momentu, aż powstanie z nich kief. Kamienie księżycowe charakteryzują się bardzo dużą mocną. Możesz w łatwy sposób wykonać je samodzielnie w domu.

Prasa kalafonii

Kalafonia to wciśnięcie kwiatu lub kiefu pomiędzy dwie nagrzane płytki. Następnie zbiera się z nich gorący olej. Możesz takie działanie wykonać samodzielnie w domu, na przykład przy użyciu prostownicy lub kupić prasę kalafonii.

Zwiększ potencjał produktów konopnych

Produkty konopne mają wiele zastosowań. Możesz do nich dodać kief, aby zwiększyć ich moc. Pamiętać, aby wymieszać kief z kwiatem, w momencie jego dekarboksylacji. Mamy nadzieję, że wykorzystasz przy najbliższej okazji zamieszczone przez nas rady i będziesz się cieszył nieograniczonymi możliwościami, jakie daje kief.

Źródła:

 1. https://www.leafly.com/learn/consume/dabs/what-is-hashish
 2. https://www.leafly.com/learn/consume/dabs/rosin-how-to
 3. https://www.leafly.com/news/cannabis-101/what-is-decarboxylation