Nowa Sól jest absolutnie wyjątkowym miastem w województwie lubelskim. Wyróżnia się pod wieloma względami. Samo jej powstanie jest bardzo ciekawe. Nowa Sól prawa miejskie otrzymała dopiero w 1743 roku. Jej rodowód wiąże się niebywale ściśle z rozwojem przemysłu oczyszczania soli. Tę zanieczyszczoną sól dostarczano do Nowej Soli z Francji. Zabytki w tym mieście również niesamowicie mocno łączą się z solą. Zachowały się w nim między innymi magazyny solne oraz urząd solny. Tych budynków nie spotkasz w żadnym innym mieście w województwie lubuskim.
Tak naprawdę cała historia Nowej Soli dzieli się na dwie części. Pierwsza odnosi się właśnie do przemysłu oczyszczania soli, a druga zaczęła się po II wojnie światowej. Właśnie wtedy otworzono zakłady przemysłowe Dozamet i fabrykę nici Odra. Oba te obiekty powstały dzięki działaniom słynnej w tamtych rejonach wspólnoty Braci Morawskich.
Browary to budynek z czerwonej cegły, który stoi naprzeciwko dawnej fabryki nici. W XIX wieku w Nowej Soli były aż trzy zakłady, które zajmowały się produkowaniem, a właściwie warzeniem piwa. Pierwszy z nich zamknięto w 1910 roku. Dwa pozostałe prężnie działały jeszcze w czasie II wojny światowej, ale w 1997 roku, również zostały zamknięte. Problemy ekonomiczne je niestety pokonały. Dodatkowym nieszczęściem w tamtym roku była powódź, która zalała sporą część tych browarów. Przy ulicy Arciszewskiego w Nowej Soli możesz zobaczyć willę, która jest własnością właściciela pierwszego browaru. Ogólnie rzecz biorąc, w Nowej Soli możesz obejrzeć: willę dawnego właściciela browaru, przy ulicy Arciszewskiego, budynek dawnego browaru, przy ulicy Wrocławskiej oraz stary, niedziałający sklep firmowy. Znajdują się w nim jeszcze etykiety butelek oraz porcelanowe zamknięcia butelek.
Bracia Morawscy to była wspólnota ewangelicka, która wywodziła się ze spadkobierców husytyzmu. Król pruski Fryderyk II w 1743 roku pozwolił im na osiedlenie się w Nowej Soli i na wolne praktykowanie swojej religii. Cała dzielnica Brani Morawskich jest uznawana za obiekt zabytkowy. Na ulicy Muzealnej zachowały się najwspanialsze wille. Są to: willa Alfreda Gruschwitza, w której aktualnie znajduje się Muzeum Miejskie oraz willa Garve. W tym drugim budynku po II wojnie światowej znajdowała się siedziba PZPR. Wspólnota Braci Morawskich przyczyniła się do bardzo dynamicznego rozwoju Nowej Soli. To właśnie dzięki niej powstała między innymi fabryka nici.
Mamy bardzo bogaty asortyment. W jego skład wchodzą między innymi: susze CBD, akcesoria do jego palenia (bletki, bibułki, bongo, waporyzatory), herbatki konopne (agrestowa, malinowa), susze CBD (o bardzo różnym stężeniu i działaniu), nasiona konopi (doskonale smakują samodzielnie oraz jako dodatek do sałatki). Dostępne w sklepie w Nowej soli produkty z dodatkiem konopi są legalne, ponieważ powstają z konopi siewnej, która nie ma właściwości odurzających, czy uzależniających.
*Za opóźnienia związane z paczkomatami niestety nie możemy odpowiadać :(
Polecane przez Cannabis Spot
Zamów już dziś a prawdopodobnie paczkę otrzymasz już jutro!