Darmowa dostawa od 100zł Wysyłka tego samego dnia!

Aktor Malik Yoba chce podbić branżę konopną w Nowym Jorku

Niedługo minie rok od zalegalizowania marihuany w Nowym Jorku. Malik Yoba, aktor znany z filmów i seriali takich jak “Cool Runnings” czy “Oblicza Nowego Jorku” będzie świętował tę rocznicę hucznie. W konopiach widzi bowiem nie tylko potencjał medyczny, ale także gospodarczy.

29.08.22

Spis treści:

  1. Od aktorstwa do branży konopnej
  2. Mocny głos w sprawie rozwoju branży konopnej
  3. Wsparcie branży konopnej ze strony władz

Od aktorstwa do branży konopnej

Malik Yoba zaczynał swoją karierę jako członek organizacji CityKids, która pomaga dzieciom z afroamerykańskich rodzin rozwinąć skrzydła i zdobyć wykształcenie. Początkowo śpiewał, debiutując w 1991 roku w Carnegie Hall. W późniejszych latach występował przed kamerą, wcielając się m.in. w rolę Yula Brennera, jednego z jamajskich bobsleistów w filmie “Cool Runnings”. Najbardziej znany jest jednak z roli detektywa Juliusa Clarence’a „J.C.” Williamsa w “Obliczach Nowego Jorku”. Poza byciem aktorem Yoba jest również prężnie działającym deweloperem i czynnie angażuje się w akcje społeczne. Nic więc dziwnego, że również obok tematu legalizacji marihuany i rozwoju nowojorskiej branży konopnej nie mógł przejść obojętnie.

Mocny głos w sprawie rozwoju branży konopnej

Pod koniec kwietnia 2021 roku Yoba wystąpił na konferencji Black CannaConference w Nowym Orleanie. To tam aktor zapowiedział, że chce zająć się branżą konopną na poważnie. Argumentował swoją decyzję tradycją, którą wyniósł z domu. Jego ojciec był bowiem muzykiem jazzowym, więc palenie trawki było czymś naturalnym w jego otoczeniu. Aktor podkreślił, że dołoży wszelkich starań, by znormalizować temat korzystania z dobrodziejstw marihuany, bo ma ona potencjał nie tylko leczniczy, ale także gospodarczy. Już teraz można bowiem zaobserwować spadek bezrobocia w stanach, które zalegalizowały marihuanę w ostatnich latach. Branżę konopną nazwał ekosystemem, który może zapewnić miejsca pracy nie tylko plantatorom, ale także osobom zajmującym się marketingiem, sprzedażą czy dystrybucją.

Wsparcie ze strony władz

Yoba zapytany o szanse i zagrożenia związane z rozwijaniem branży konopnej w Nowym Jorku przedstawia sprawę w samych superlatywach. Już teraz zabezpiecza kilka lokalizacji, które mogłyby posłużyć legalnym przedsiębiorstwom konopnym. Jest również wspólnikiem w firmie Cloud Water produkującej napoje CBD. Pokłada nadzieję w ludziach dobrej woli, jak gubernator Kathy Hochul, która w porozumieniu z Cannabis Control Board ogłosiła niedawno, że pierwszymi osobami, które dostaną pozwolenia na sprzedaż marihuany w Nowym Jorku będą osoby skazane właśnie za ten “proceder”. Za uprawę konopi mają być natomiast odpowiedzialni lokalni rolnicy.

„Jestem dumna, że mogę podpisać ustawę, która stawia nowojorskich rolników na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o uprawę konopi indyjskich. Wierzę, że jest to pierwszy krok w stronę bezpiecznego, sprawiedliwego i inkluzywnego przemysłu konopnego w naszym mieście” – powiedziała gubernator Hochul podczas konferencji prasowej.

Przypominamy, że od marca 2021 roku przepisy stanu Nowy Jork pozwalają mieszkańcom powyżej 21. roku życia na zakup do trzech uncji marihuany i uprawę do sześciu roślin na własny użytek. Dyskusja toczy się o sprawy związane z legalną uprawą i sprzedażą marihuany. Według wstępnych informacji punkty sprzedaży (Seeding Opportunity Initiative) powinny zostać otwarte do końca tego roku.

Źródła:

  1. https://www.leafly.com/news/lifestyle/malik-yoba-on-nyc-legal-weed
  2. https://www.governor.ny.gov/news/governor-hochul-signs-conditional-cannabis-cultivation-bill